Сайти українських держорганів стануть доступними для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України.

Уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує державні органи зробити усі сайти доступними відповідно до міжнародних стандартів. Завдяки цьому контент на інформаційних ресурсах стане більш доступним для людей із порушеннями зору, слуху чи моторики.

Нова постанова зобов’язує всі державні установи привести свої сайти, онлайн-портали та застосунки у відповідність до нового держстандарту з вебдоступності. Він розроблений на основі міжнародних рекомендацій WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines). Це настанови, які визначають, як зробити онлайн-контент доступним для широкого кола користувачів.

Зокрема, для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики. Наприклад,  WCAG 2.1 містить правила перекладу жестовою мовою, особливості читабельності тексту, розміщення картинок тощо. Їх мають використовувати веброзробники при створенні онлайн-ресурсів.

За даними постійного представника Програми розвитку ООН в Україні Яко Сільє, в Україні налічується 2,7 млн осіб з інвалідністю. Це число враховує лише офіційно зареєстрованих осіб, і, за його словами, це число, на жаль, лише зростатиме через повномасштабну війни РФ.

“Онлайн-сервіси мають бути доступними для кожного українця. Ухвалена постанова – важливий крок у розбудові безбар’єрної країни. Відтепер всі органи виконавчої влади отримають новий держстандарт, за яким створюватимуть контент, доступний для всіх людей”, – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Довідково. Постанову розробили в межах Національної стратегії з безбарʼєрності, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська. Її ухвалення допоможе узгодити українське законодавство з міжнародними стандартами з вебдоступності.

Мультфільм “Ваяна 2” від Disney Animation, який був випущений у кінопрокат наприкінці минулого року, перевищив позначку касових зборів в мільярд доларів США.

Заступниця міністра закордонних справ Ізраїлю Шаррен Хаскель під час зустрічі з послом України в Ізраїлі Євгеном Корнійчуком запропонувала передати Україні російське озброєння, захоплене ЦАХАЛом.

СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачали Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.

Сирія розірвала інвестиційну угоду з російською компанією, що управляла портом Тартус.

Після вступу Дональда Трампа на посаду президента США із сайту Білого дому зникла іспаномовна версія.