Санкційні лазівки дозволяють примножувати статки російських мільярдерів – The Insider
Джерело: The Insider
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.
Компанії, акціонерами яких є мільярдери, особисто наближені до Путіна, як ні в чому не бувало, продовжують експортувати свою продукцію на Захід, — мовиться у публікації. — Вони використовують лазівку, яка дозволяє компаніям безперешкодно працювати на ринках ЄС, якщо частка акцій бізнесменів, котрі потрапили під санкції, становить менше ніж 50%. У результаті мільярдні прибутки від торгівлі з Європою отримують найвідоміші олігархи, такі як Геннадій Тимченко, Алішер Усманов та Олег Дерипаска.
Згідно з даними журналістів, після запровадження санкцій ЄС Дерипаска скоротив свою частку в компанії En+, а отже, і в Русалі до рівня менше ніж 50%. Це автоматично вивело підприємства з-під санкцій.
Сьогодні Дерипаска контролює 35% En+. Своєю чергою, En+ володіє майже 57% акцій Русала, одного з найбільших виробників алюмінію, — пояснюють у розслідуванні.
За перше півріччя 2024 року Русал заробив у країнах Європи 1,3 млрд доларів, з’ясували автори. Вони зазначають, що компанія має власні виробництва у Швеції (Kubikenborg Aluminium AB), Ірландії (Aughinish Alumina), Німеччині (Aluminium Rheinfelden) та Італії (Eurallumina).
Під час повномасштабної війни, з 2022 до 2024 року, статки Дерипаски зросли більш ніж у півтора раза. За даними видання Forbes, його активи нині оцінюються у 2,8 млрд доларів.
Інший російський мільярдер, Усманов, також скоротив свою частку в компанії USM до 49%, завдяки чому західні санкції її не зачіпають. За інформацією розслідувачів, найбільша залізорудна компанія Росії Металоінвест, яка входить до USM, продовжує експортувати продукцію до Європи.
З початку війни Росії проти України статки Усманова зросли до 13,4 млрд доларів.
Інші наближені до Путіна російські підприємці, які уникли санкцій, скоротивши свою частку в компаніях або передавши активи родичам, — акціонер Фосагро Андрій Гур’єв, ректор Санкт-Петербурзького гірничого університету Володимир Литвиненко, акціонер Єврохіму Андрій Мельниченко, акціонер Євразу та Норнікелю Роман Абрамович, акціонер Новатека і Сібура Геннадій Тимченко.
Миноритарии режима. Ключевые путинские олигархи, попавшие под санкции, продолжают зарабатывать миллиарды на торговле с Европойhttps://t.co/vdTgDsSqcF
— The Insider (@the_ins_ru) December 22, 2024
- Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили 15-й пакет санкцій, спрямований на послаблення військово-промислового комплексу Росії. До санкційного списку включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї.
- Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.
- Журналісти зʼясували, що розкішні автомобілі потрапляють до Росії попри західні санкції, зокрема через кавказькі країни.
- Велика Британія запровадила санкції проти десяти російських кораблів із так званого “тіньового флоту”.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.