Санкції проти Росії не працюють, як планувалося, через зміну економік світу — ЗМІ
Джерело: The Economist в Instagram
Після понад двох років з моменту російського вторгнення в Україну остаточно стало зрозуміло, що запроваджені Заходом санкції проти РФ не працюють так, як це планувалося. Причиною цьому стало те, що за останні три десятиліття змінилися економіки світу.
Зростання економік таких держав, як Індія, Саудівська Аравія, Туреччина, Індонезія мали вплив на послаблення санкцій. Усі ці країни поєднує те, що вони не беруть активної участі на боці Заходу у фінансовому протистоянні з Росією.
Хоча ці країни тісно пов’язані з західними фінансовими системами, вони сприяють тому аби РФ обходила обмеження. Крім того, РФ, Китай та організації на кшталт ХАМАСу працюють для послаблення дій санкцій.
Видання вважає, що у такому випадку США залишається використовувати вторинні санкції. Вони зосереджені не на американському “чорному листі”, але на будь-кому, хто має співпрацю з такими компаніями або юридичними особами. Наприклад, якби великий банк у Дубаї підозрювався у банківській співпраці з підсанкційним російським – вторинні санкції означали б, що цей банк зазнає обмежень, працюючи у США.
Водночас вторинні санкції мають прямий вплив на економіки країн, що розвиваються. У ЗМІ додали, що такий важіль впливу є “ядерним варіантом”.
- У середу, 1 травня, канадські законодавці погодилися провести слухання щодо того, як великі аерокосмічні компанії отримали виключення з санкцій країни щодо російського титану.
- Згідно з джерелами видання The Wall Street Journal, США розробляють пакет санкцій, які включатимуть заборони щодо деяких китайських банків, з метою зупинити підтримку Китаєм російського військового виробництва.
- Згідно з документом, з яким ознайомилося видання, Європейський Союз оцінює потенційні санкції проти понад десятка компаній, які продовжували закуповувати заборонені товари та постачати їх до Росії.
- Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти іранських виробників безпілотників після того, як країна атакувала Ізраїль.
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.
Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.
У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.
Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.