Санкції США заважають Росії ремонтувати нафтопереробні заводи – Reuters

Джерело: Reuters

За даними видання Reuters, російські компанії не можуть ремонтувати нафтопереробні заводи через санкції США.

Наприклад, російська нафтова компанія “Лукойл” не може ремонтувати турбіну, оскільки була лише одна компанія, яка знала, як відремонтувати установку. За словами п’яти джерел, знайомих з інцидентом, проблема полягала в тому, що компанія є американською й багатонаціональна нафтова інженерна компанія UOP вийшла з Росії після того, як країна вторглася в Україну.

“Вони (інженери) кидалися в пошуках запчастин і нічого не могли знайти. Тоді весь підрозділ просто зупинився”, — повідомило джерело, близьке до “Лукойлу”.

Чотири інші джерела повідомили, що установка була знята з виробництва з січня, і невідомо, коли її можна буде відремонтувати через відсутність досвіду в Росії. 

Внаслідок цього четвертий за величиною в Росії НПЗ скоротив виробництво бензину на 40%.

Також, згідно з підрахунками Reuters, атаки безпілотників на російські нафтопереробні заводи змусили компанії закрити близько 14% потужностей у першому кварталі.

“Якщо потік безпілотників продовжуватиметься такими темпами, а російська протиповітряна оборона не покращуватиметься, то Україна зможе скоротити російські переробні заводи швидше, ніж російські фірми зможуть їх відремонтувати”, — вважає Сергій Вакуленко, експерт з російської енергетики.

Росія є другим у світі експортером нафти. Вона перенаправила більшу частину свого експорту нафти та продуктів до Азії та Африки після того, як західні країни ввели санкції проти них.

За словами понад 10 російських нафтотрейдерів, якщо РФ зазнає різкого падіння виробництва нафтопереробних заводів, вона буде змушена скоротити експорт палива на користь сирої нафти.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що у межах ініціативи президента Bring Kids Back UA на підконтрольну територію України повернули ще сімох українських дітей з окупації.

8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.