Санкції США заважають Росії ремонтувати нафтопереробні заводи – Reuters

Джерело: Reuters

За даними видання Reuters, російські компанії не можуть ремонтувати нафтопереробні заводи через санкції США.

Наприклад, російська нафтова компанія “Лукойл” не може ремонтувати турбіну, оскільки була лише одна компанія, яка знала, як відремонтувати установку. За словами п’яти джерел, знайомих з інцидентом, проблема полягала в тому, що компанія є американською й багатонаціональна нафтова інженерна компанія UOP вийшла з Росії після того, як країна вторглася в Україну.

“Вони (інженери) кидалися в пошуках запчастин і нічого не могли знайти. Тоді весь підрозділ просто зупинився”, — повідомило джерело, близьке до “Лукойлу”.

Чотири інші джерела повідомили, що установка була знята з виробництва з січня, і невідомо, коли її можна буде відремонтувати через відсутність досвіду в Росії. 

Внаслідок цього четвертий за величиною в Росії НПЗ скоротив виробництво бензину на 40%.

Також, згідно з підрахунками Reuters, атаки безпілотників на російські нафтопереробні заводи змусили компанії закрити близько 14% потужностей у першому кварталі.

“Якщо потік безпілотників продовжуватиметься такими темпами, а російська протиповітряна оборона не покращуватиметься, то Україна зможе скоротити російські переробні заводи швидше, ніж російські фірми зможуть їх відремонтувати”, — вважає Сергій Вакуленко, експерт з російської енергетики.

Росія є другим у світі експортером нафти. Вона перенаправила більшу частину свого експорту нафти та продуктів до Азії та Африки після того, як західні країни ввели санкції проти них.

За словами понад 10 російських нафтотрейдерів, якщо РФ зазнає різкого падіння виробництва нафтопереробних заводів, вона буде змушена скоротити експорт палива на користь сирої нафти.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.