Саудівська Аравія відкинула членство у БРІКС

Джерело: росЗМІ

Саудівська Аравія, котра отримала запрошення до БРІКС напочатку 2024 року, так і не стала повноцінним членом блоку, визнав у середу помічник президента РФ Юрій Ушаков.

Глава МЗС королівства Фейсал бен Фархан Аль Сауд, котрий приїхав до Казані замість наслідного принца Мохаммеда бен Сальмана, “братиме участь як представник запрошеної держави”.

Кремль ще в січні оголосив, що Саудівська Аравія увійшла до складу БРІКС з початку 2024 року – спільно з ОАЕ, Ефіопією, Єгиптом та Іраном, що розширило організацію до десяти країн. Через два тижні міністр торгівлі королівства Маджид аль-Касабі спростував російські заяви, а джерела Reuters в Ер-Ріяді уточнили, що запрошення до БРІКС все ще перебуває на стадії розгляду.

Попри це, Саудівську Аравію включили у презентації саміту як повноцінного члена з огляду на її ВВП та запаси нафти у загальній “скарбничці” БРІКС.

Додамо, у МЗС України акцентували на п. 36 підсумкової декларації саміту БРІКС у Казані, присвяченому Україні, в якому його учасники лише нагадали про власні національні позиції щодо ситуації в Україні, свою відданість цілям і принципам Статуту ООН, а також мирному врегулюванню та дипломатії.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.

Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Міжнародна група астрономів з’ясувала, що планета Уран має власне внутрішнє тепло, адже виділяє його більше, ніж отримує від сонячного світла.

16 липня Кабінет Міністрів прийняв постанову щодо порядку маркування алкоголю та тютюну електронними марками.