Саудівська Аравія знижує ціни на нафту для усіх покупців

Джерело: Bloomberg

Саудівська Аравія знизить ключові ціни на сиру нафту для покупців у всіх регіонах, включаючи свій головний ринок Азії, у лютому на тлі слабкого попиту на світовому ринку.

Споживання нафти зазвичай зменшується в лютому та березні, коли нафтопереробники використовують цей період, щоб закрити деякі підприємства для періодичного технічного обслуговування. Разом з тим потужна світова пропозиція, зокрема зі США, підвищує ймовірність профіциту, що змусило групу ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією та РФ продовжити скорочення видобутку на цей рік.

Державний виробник Saudi Aramco знизив ціну на свій флагман Arab Light для Азії на 2 долари до 1,50 долара за барель вище контрольної позначки. Це більше, ніж скорочення на 1,25 долара за барель, спрогнозоване в опитуванні Bloomberg нафтопереробниками і трейдерами. Aramco також знизила всі ціни на доставку в лютому до Північно-Західної Європи, Середземномор’я та Північної Америки.

Світові ціни на сиру нафту впали у 2023 році вперше з 2020 року. Ринок не занепокоївся війною Ізраїлю та ХАМАС і поглибленням хвилювання на Близькому Сході. Напади бойовиків-хуситів на торговельні судна, що прямують через Червоне море, також не призвели до перебоїв у постачанні.

Групою ОПЕК+ скорочення видобутку також спрямовані на запобігання накопиченню нафти в сховищах через побоювання, що млява економіка скоротить глобальний попит. Саудівська Аравія бере на себе основну частину тягаря, добровільно скорочуючи видобуток на 2 мільйони барелів на день протягом першого кварталу і, можливо, довше.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.