Саудівська Аравія знижує ціни на нафту для усіх покупців

Джерело: Bloomberg

Саудівська Аравія знизить ключові ціни на сиру нафту для покупців у всіх регіонах, включаючи свій головний ринок Азії, у лютому на тлі слабкого попиту на світовому ринку.

Споживання нафти зазвичай зменшується в лютому та березні, коли нафтопереробники використовують цей період, щоб закрити деякі підприємства для періодичного технічного обслуговування. Разом з тим потужна світова пропозиція, зокрема зі США, підвищує ймовірність профіциту, що змусило групу ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією та РФ продовжити скорочення видобутку на цей рік.

Державний виробник Saudi Aramco знизив ціну на свій флагман Arab Light для Азії на 2 долари до 1,50 долара за барель вище контрольної позначки. Це більше, ніж скорочення на 1,25 долара за барель, спрогнозоване в опитуванні Bloomberg нафтопереробниками і трейдерами. Aramco також знизила всі ціни на доставку в лютому до Північно-Західної Європи, Середземномор’я та Північної Америки.

Світові ціни на сиру нафту впали у 2023 році вперше з 2020 року. Ринок не занепокоївся війною Ізраїлю та ХАМАС і поглибленням хвилювання на Близькому Сході. Напади бойовиків-хуситів на торговельні судна, що прямують через Червоне море, також не призвели до перебоїв у постачанні.

Групою ОПЕК+ скорочення видобутку також спрямовані на запобігання накопиченню нафти в сховищах через побоювання, що млява економіка скоротить глобальний попит. Саудівська Аравія бере на себе основну частину тягаря, добровільно скорочуючи видобуток на 2 мільйони барелів на день протягом першого кварталу і, можливо, довше.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.