США запровадили нові санкції проти нафтових доходів Росії

Джерело: Sky News

Сьогодні, 1 грудня, США запровадили нові санкції, пов’язані з обмеженням ціни на російську нафту та спрямовані проти трьох компаній і трьох нафтових танкерів, які перевозили російську нафту вище узгодженого ліміту.

“Забезпечення обмеження цін на російську нафту є головним пріоритетом для Сполучених Штатів і наших партнерів по коаліції. Націлюючись на ці компанії та їхні кораблі, ми підтримуємо подвійну мету обмеження ціни, обмежуючи прибутки Росії від нафти, одночасно сприяючи стабільним глобальним енергетичним ринкам”, — заявив заступник міністра фінансів Адевале Адейемо.

Санкції проти російської нафти запровадили 5 грудня 2022 року. З цього дня країни Євросоюзу припинили закупівлю нафти з РФ, що постачається морем. Разом з тим, почала діяти гранична ціна, яка заборонила західним компаніям страхувати і перевозити російські барелі, куплені дорожче за $60.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.