Міністерка фінансів США заявила, що обмеження цін G7 на російську нафту втрачає свою силу

Джерело: Bloomberg

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює, як передбачалося.

“Це вказує на деяке зниження ефективності обмеження ціни”, — сказала Єллен журналістам.

США та їх союзники встановили ліміт цін наприкінці 2022 року, щоб позбавити Росію частини доходів від продажу палива, зберігаючи при цьому високий обсяг експорту, щоб запобігти різкому зростанню світових цін на нафту. 

Спочатку Росії було важко знайти заміну цим постачальникам, багато з яких розташовані в Лондоні. Але в останні місяці РФ розробила власні альтернативи.

“Росія витратила багато грошей, часу та зусиль, щоб надати послуги з експорту своєї нафти. Вони збільшили свій тіньовий флот, забезпечили більше страхування, і така торгівля не заборонена обмеженням ціни”, – сказала Єллен. 

Вона пообіцяла продовжувати зусилля щодо припинення ухилення Росії від обмежень.

“Ми більш ніж готові вжити заходів”, – сказала вона.

Єллен додала, що коаліція G7 готова “з часом розглянути, чи є способи зробити цю політику більш ефективною”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.