СБУ і ДБР провели обшуки у нардепа, який відпочивав на Мальдівах під виглядом «службового відрядження»

Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Джерело: СБУ

Служба безпеки України спільно з Державним бюро розслідувань провели обшуки у народного депутата України, який виїхав на відпочинок на Мальдіви під виглядом “службового відрядження”.

За даними правоохоронців, слідчі дії та кримінальне провадження стосуються діючого нардепа та заступника голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Встановлено, що у липні цього року нардеп виїхав за межі України на відпочинок в одному з готелів на Мальдівах.

За попередніми даними, для нелегального виїзду за межі України було внесено неправдиві відомості до офіційних документів для виїзду за кордон, зокрема щодо терміну, мети та країни “службового відрядження” народного обранця.

На цей час підтверджено, що у липні цього року депутат з робочим візитом виїхав на три дні до сусідньої європейської країни.

Перебуваючи вже за кордоном 10 липня він дистанційно відкрив лікарняний в одному з приватних медзакладів Києва до 19 липня 2023 включно. При цьому до електронної системи охорони здоров’я було внесено недостовірні відомості, оскільки медичний огляд фактично не здійснювався.

Також з’ясовано, що депутат разом з сім’єю – жінкою та дітьми – до 22 липня перебував на території Мальдівської Республіки, у готельному комплексі Waldorf Astoria Maldives.

Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Під час обшуків у помешканні депутата СБУ виявила закордонний паспорт народного обранця, у якому містяться відмітки про виїзд на Мальдіви.

Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

У межах кримінального провадження, розпочатого Генеральним прокурором за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (службового підроблення) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Крім того, Служба безпеки перевіряє контакти депутата у період його перебування за кордоном.

Також перевіряється інформація щодо можливого виїзду інших нардепів та чиновників на зарубіжний відпочинок під час війни.

У разі виявлення таких фактів кожному з них буде надана відповідна правова кваліфікація, а винні у порушенні чинного законодавства будуть притягнені до відповідальності.

Варто зауважити, що в СБУ не називають імені нардепа, проте напередодні журналісти “Слідства. Інфо” повідомили, що на Мальдівах у липні було помічено нардепа від “Слуги народу”  Юрія Арістова. Після того, як інформація про його відпочинок за кордоном стала публічною, Арістов написав заяву на складення депутатських повноважень.

  • Голова фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія заявив, що заступника голови комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардепа від партії “Слуга Народу” Юрія Арістова можуть позбавити мандата.

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Хоча правець може виникнути в будь-яку пору року, влітку ризик зараження може бути вищим, оскільки люди проводять більше часу на вулиці. 

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.

Сьогодні, 13 липня, українському кінорежисеру, сценаристу, письменнику та військовому Олегу Сенцову виповнилось 48 років.