СБУ ліквідувала ще сім схем для ухилянтів: серед затриманих – посадовці військкоматів

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України заблокували ще 7 корупційних схем ухилення від мобілізації в різних регіонах України, серед затриманих – троє посадовців військкоматів.

До організації оборудок причетні більше ніж 10 осіб, серед них – посадовці військкоматів та військово-лікарських комісій.

За гроші вони допомагали потенційним призовникам уникнути військової служби на підставі підроблених документів про “незадовільний” стан здоров’я, або ж нібито перевезення іноземної гумдопомоги.

Вартість таких послуг становила до 9 тисяч доларів. Сума залежала від різновиду схеми і терміновості замовлення.

Відтак, у Києві: затримано двох ділків, які продавали ухилянтам фіктивні довідки медико-соціальної експертної комісії про присвоєння груп інвалідності.

На Одещині: військова контррозвідка СБУ затримала “на гарячому” посадовця місцевого військкомату, який вимагав гроші з призовників. За 5 тисяч доларів він обіцяв молодикам “організувати” підроблені медичні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я.

У Тернополі: затримано ще одного посадовця військкомату. Разом із трьома спільниками він торгував фальшивими документами про списання з військового обліку.

У Миколаєві: військові контррозвідники СБУ затримали ділка, який пропонував місцевому жителю своє сприяння в ухиленні від мобілізації.

На Харківщині: викрито двох посадовців медичних установ, які робили фейкові довідки про непридатність до військової служби і продавали їх.

У Рівненській області: заблоковано ще один канал нелегальної міграції потенційних призовників. Його організували власники трьох автопідприємств, які оформляли ухилянтів як водіїв міжнародних рейсів.

На Буковині: співробітники військової контррозвідки СБУ викрили й зупинили водія вантажного автомобіля, який приховано намагався вивезти за кордон 4-х місцевих жителів призовного віку.

У відомстві зазначили, що за всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.