СБУ ліквідувала ще сім схем для ухилянтів: серед затриманих – посадовці військкоматів

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України заблокували ще 7 корупційних схем ухилення від мобілізації в різних регіонах України, серед затриманих – троє посадовців військкоматів.

До організації оборудок причетні більше ніж 10 осіб, серед них – посадовці військкоматів та військово-лікарських комісій.

За гроші вони допомагали потенційним призовникам уникнути військової служби на підставі підроблених документів про “незадовільний” стан здоров’я, або ж нібито перевезення іноземної гумдопомоги.

Вартість таких послуг становила до 9 тисяч доларів. Сума залежала від різновиду схеми і терміновості замовлення.

Відтак, у Києві: затримано двох ділків, які продавали ухилянтам фіктивні довідки медико-соціальної експертної комісії про присвоєння груп інвалідності.

На Одещині: військова контррозвідка СБУ затримала “на гарячому” посадовця місцевого військкомату, який вимагав гроші з призовників. За 5 тисяч доларів він обіцяв молодикам “організувати” підроблені медичні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я.

У Тернополі: затримано ще одного посадовця військкомату. Разом із трьома спільниками він торгував фальшивими документами про списання з військового обліку.

У Миколаєві: військові контррозвідники СБУ затримали ділка, який пропонував місцевому жителю своє сприяння в ухиленні від мобілізації.

На Харківщині: викрито двох посадовців медичних установ, які робили фейкові довідки про непридатність до військової служби і продавали їх.

У Рівненській області: заблоковано ще один канал нелегальної міграції потенційних призовників. Його організували власники трьох автопідприємств, які оформляли ухилянтів як водіїв міжнародних рейсів.

На Буковині: співробітники військової контррозвідки СБУ викрили й зупинили водія вантажного автомобіля, який приховано намагався вивезти за кордон 4-х місцевих жителів призовного віку.

У відомстві зазначили, що за всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.