СБУ ліквідувала ще сім схем для ухилянтів: серед затриманих – посадовці військкоматів

Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки України заблокували ще 7 корупційних схем ухилення від мобілізації в різних регіонах України, серед затриманих – троє посадовців військкоматів.
До організації оборудок причетні більше ніж 10 осіб, серед них – посадовці військкоматів та військово-лікарських комісій.
За гроші вони допомагали потенційним призовникам уникнути військової служби на підставі підроблених документів про “незадовільний” стан здоров’я, або ж нібито перевезення іноземної гумдопомоги.
Вартість таких послуг становила до 9 тисяч доларів. Сума залежала від різновиду схеми і терміновості замовлення.
Відтак, у Києві: затримано двох ділків, які продавали ухилянтам фіктивні довідки медико-соціальної експертної комісії про присвоєння груп інвалідності.
На Одещині: військова контррозвідка СБУ затримала “на гарячому” посадовця місцевого військкомату, який вимагав гроші з призовників. За 5 тисяч доларів він обіцяв молодикам “організувати” підроблені медичні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я.
У Тернополі: затримано ще одного посадовця військкомату. Разом із трьома спільниками він торгував фальшивими документами про списання з військового обліку.
У Миколаєві: військові контррозвідники СБУ затримали ділка, який пропонував місцевому жителю своє сприяння в ухиленні від мобілізації.
На Харківщині: викрито двох посадовців медичних установ, які робили фейкові довідки про непридатність до військової служби і продавали їх.
У Рівненській області: заблоковано ще один канал нелегальної міграції потенційних призовників. Його організували власники трьох автопідприємств, які оформляли ухилянтів як водіїв міжнародних рейсів.
На Буковині: співробітники військової контррозвідки СБУ викрили й зупинили водія вантажного автомобіля, який приховано намагався вивезти за кордон 4-х місцевих жителів призовного віку.
У відомстві зазначили, що за всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
- Під час проведення оперативних заходів співробітники міграційної поліції ГУНП в Закарпатській області, у співпраці з прикордонниками, заблокували ще один канал незаконної переправи до країн ЄС військовозобов’язаних чоловіків, що діяв в межах Ужгородського району.
- У Полтавській області затримано посадовця військкомату, який за хабарі допомагав чоловікам уникати служби в армії.
- Внаслідок перевірки військкоматів в Україні 21 особі повідомлено про підозру.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.