СБУ назвала зрадників, які працюють над проєктом Путіна про «зовнішнє управління» Україною

Джерело: СБУ

Служба безпеки викрила та зібрала докази щодо українських зрадників, які претендують на реалізацію ідеї очільника Кремля Володимира Путіна про “зовнішнє управління” Україною. Фігуранти переховуються у РФ.

Вони проголосили себе “єдиною легітимною владою” України та просувають план капітуляції Києва.

Цього тижня лідери угруповання та інші українські зрадники відвідали форум “єдності” у Москві, участь у якому взяли також ідеолог рашизму Олександр Дугін, депутати держдуми, блогери та “Z-воєнкори”.

Уся риторика заходу була присвячена просуванню тези Путіна, що для тривалого миру в Україні треба створити перехідну адміністрацію під контролем РФ та США, яка б тимчасово керувала Україною.

Лідером угруповання зрадників є Дмитро Василець – голова забороненої партії “Держава”, який уже має заочний термін ув’язнення за підтримку збройної агресії РФ.

До підривної діяльності він залучив:

  • Валентина Рибіна – адвоката Анатолія Шарія, який підозрюється у державній зраді;
  • Олександра Скубченка – “політексперта” з телеканалів Медведчука, який наразі частий гість в ефірах московських пропагандистів;
  • Олександра Семченка – заступника голови забороненої партії “Держава”, який раніше проживав у Києві, а зараз ховається в Росії;
  • колаборанта Павла Оніщенка – очільника прокремлівського об’єднання “Слобожанська січ”;
  • пропагандиста Віктора Малафеєва, який крім антиукраїнських виступів на росТБ, збирає “донати” на придбання озброєнь для окупантів;
  • проросійського агітатора в Криму Максима Шихалєєва, який ще у 2014 році підтримав захоплення півострова та пішов на співпрацю з РФ.

Фігуранти створили сайт за аналогом з офіційними сторінками органів влади України, оголосили про проведення “онлайн-референдуму”, а також розробили копію порталу “Дія”, щоб сфальсифікувати результати фейкового голосування.

Після створення антиукраїнського осередку у Москві фігуранти отримали завдання сформувати власні “філії” в країнах ЄС як “альтернативу” диппредставництвам України.

Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій у складі групи).

Тривають заходи для притягнення винних до відповідальності.

До слова, на згаданому вище російському заході виступав й народний депутат Верховної Ради 9 скликання від “Слуги народу” Артем Дмитрук, який втік з України та перебуває в міжнародному розшуку.

  • Кремль намагається заперечити інформацію про обурення Дональда Трампа після заяв глави РФ Володимира Путіна щодо “зовнішнього управління” Україною. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що повідомлення американських ЗМІ не є “прямими цитатами” президента США.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) проаналізував заяви очільника Кремля Володимира Путіна про “тимчасову адміністрацію” в Україні задля початку переговорів.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.