СБУ нейтралізувала кримінальне угруповання на Одещині та Кіровоградщині

Джерело: СБУ

Фахівці Служби безпеки України провели спецоперацію у Кіровоградській та Одеській областях, у результаті якої нейтралізовано кримінальне угруповання. Зловмисникам загрожує до 12 років за ґратами.

Затримані скоювали розбійні напади на місцевих жителів та вимагали з них гроші, автомобілі та нерухоме майно.

У разі незгоди платити “данину” вони погрожували викраденням потерпілих та фізичною розправою над ними та їхніми близькими.

Задокументовано, що зловмисники створили штучну конфліктну ситуацію з мешканцем Одещини, а потім вимагали у нього “переписати” власну квартиру на одного з рекетирів.

Окрім цього, учасники угруповання продавали зброю і боєприпаси, залишені російськими окупантами на місцях активних бойових дій.

Своїх клієнтів підшукували через власні зв’язки, зокрема серед представників кримінального середовища.

Співробітники СБУ затримали лідера банди і трьох її учасників “на гарячому”, коли зловмисники намагалися продати автомат Калашникова та великокаліберний кулемет. За товар бандити сподівались одержати 5,5 тисячі доларів.

За даними слідства, угруповання організував мешканець Одещини, якого раніше притягували до відповідальності за тяжкі злочини.

Встановлено, що під час нападів на громадян зловмисники діяли з крайньою жорстокістю і застосовували насильство до потерпілих.

Надалі вони планували поступово поширювати свій злочинний вплив на різні регіони України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 15, ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 189 (вимагання, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану);
  • ч. 3. ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем);
  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Зараз вони перебувають під вартою. Триває розслідування. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.

  • Військова контррозвідка Служби безпеки України встановила місцезнаходження ще двох прихованих складів зброї та боєприпасів російських окупантів – у прифронтових районах на півдні та сході України.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.