СБУ повідомила про підозру російському пропагандисту Сергію Міхєєву

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки України (СБУ) зібрала доказову базу та оголосила про підозру російському пропагандисту Сергію Міхєєву, який відкрито підтримував збройну агресію РФ та закликав перетворити місто Суми на “мертву зону”.

Сам Міхєєв позиціонує себе як політолог і регулярно поширює антиукраїнські наративи через російські медіа, такі як “Россия-1”, “Россия 24” і радіостанції “Радио России”, “Маяк” та “Вести FM”.

Під час одного зі своїх виступів у червні цього року Міхєєв закликав командування російських окупаційних сил здійснити серію масованих ракетно-артилерійських та авіаційних ударів по Сумах. У такий спосіб він закликав перетворити українське місто на “мертву зону”, де “не повинно залишитися живих людей”.

Крім того, Міхєєв пропонував продовжувати повітряні удари по населених пунктах на українському прикордонні до їх повного знищення і виправдовував захоплення українських територій.

Лінгвістична експертиза, проведена Службою безпеки, підтвердила факти злочинної діяльності російського пропагандиста.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Міхєєву про підозру згідно зі статтею 110, част. 2 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Оскільки фігурант переховується від правосуддя на території РФ, проводяться комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Наразі вирішується питання про оголошення фігуранта у міжнародний розшук, і йому загрожує до 10 років ув’язнення.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.