СБУ: російські спецслужби ліквідують виконавців терактів, щоб приховати сліди
Джерело: СБУ
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
Затримання злочинців Службою безпеки та Нацполіцією відбувається буквально “по гарячих слідах” у режимі 24/7. І наразі немає жодного випадку, коли б ми не знайшли виконавця. Зокрема, починаючи з 2024 року і станом на сьогодні, СБУ спільно з Нацполіцією встановила вже 497 осіб, які вчиняли саме такі злочини, ‒ зазначив Андрущенко.
Він додав, що нині російські спецслужби активізували диверсії, намагаючись дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати довіру до Сил оборони. Окрім того, ворог застосовує нову тактику — дистанційний підрив вибухівки у час, коли виконавець перебуває поруч. Це дозволяє росіянам приховати сліди і не виплачувати обіцяні гроші.
Ми встановлюємо весь ланцюжок: від вербування до підготовки злочину. Як правило, відпрацьовуємо на упередження – затримуємо злочинців, коли вони дістають вибухівку зі схрону, ‒ зауважив Андрущенко.
Підриви будівель ТЦК та інших обʼєктів ‒ це серйозні злочини, які Кримінальний кодекс України класифікує як терористичний акт. За них передбачена сувора кримінальна відповідальність ‒ 15 років тюрми або довічне позбавлення волі.
Щоб протидіяти вербуванню, СБУ запустила чат-бот “Спали ФСБешника”, куди вже надійшло понад 2,3 тисячі повідомлень про підозрілі контакти.
Раніше Служба безпеки України встановила обставини вербування терориста, якого спецслужби РФ підірвали 1 лютого у будівлі Рівненського обласного ТЦК.
- 1 лютого, на автозаправній станції в місті Пирятин на Полтавщині застрелили військовослужбовця Полтавського районного ТЦК та СП.
- Поліціянти Київської області розпочали службове розслідування за фактом скоєння наїзду на працівника територіального центру комплектування водієм, який відмовився надати для перевірки військово-облікові документи.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.