СБУ: російські спецслужби ліквідують виконавців терактів, щоб приховати сліди

Джерело: СБУ

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

Затримання злочинців Службою безпеки та Нацполіцією відбувається буквально “по гарячих слідах” у режимі 24/7. І наразі немає жодного випадку, коли б ми не знайшли виконавця. Зокрема, починаючи з 2024 року і станом на сьогодні, СБУ спільно з Нацполіцією встановила вже 497 осіб, які вчиняли саме такі злочини, ‒ зазначив Андрущенко.

Він додав, що нині російські спецслужби активізували диверсії, намагаючись дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати довіру до Сил оборони. Окрім того, ворог застосовує нову тактику — дистанційний підрив вибухівки у час, коли виконавець перебуває поруч. Це дозволяє росіянам приховати сліди і не виплачувати обіцяні гроші.

Ми встановлюємо весь ланцюжок: від вербування до підготовки злочину. Як правило, відпрацьовуємо на упередження – затримуємо злочинців, коли вони дістають вибухівку зі схрону, ‒ зауважив Андрущенко.

Підриви будівель ТЦК та інших обʼєктів ‒ це серйозні злочини, які Кримінальний кодекс України класифікує як терористичний акт. За них передбачена сувора кримінальна відповідальність ‒ 15 років тюрми або довічне позбавлення волі.

Щоб протидіяти вербуванню, СБУ запустила чат-бот “Спали ФСБешника”, куди вже надійшло понад 2,3 тисячі повідомлень про підозрілі контакти.

Раніше Служба безпеки України встановила обставини вербування терориста, якого спецслужби РФ підірвали 1 лютого у будівлі Рівненського обласного ТЦК.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.