СБУ викрила чоловіка, який під час боїв за Миколаїв створив польову кухню для «кадирівців»

Джерело: пресслужба СБУ

Правоохоронці викрили чоловіка, який організував польову кухню для російських військових, зокрема “кадирівців”, під час боїв за Миколаїв і ремонтував їхню техніку. За ці дії йому може загрожувати до п’яти років ув’язнення.

Згідно з повідомленням, ця особа співпрацювала з російськими військами під час окупації частини Миколаївської області.

Під час контролю за селищем Новопетрівка він організував кухню для бойовиків, які прагнули окупувати цей населений пункт. Він розмістив її на території власної ділянки. Чоловік же надавав їм продукти зі свого господарства.

Цей зловмисник також доставляв їжу на передову та ремонтував техніку угруповання “кадирівців”, які брали участь у грабіжницьких нападах та військових діях.

Після визволення селища ця особа переїхала до Хмельницького як переселенець, намагаючись уникнути відповідальності. Однак правоохоронці знайшли її та затримали.

Зловмиснику загрожує до 5 років ув’язнення та конфіскація майна.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.