СБУ викрила колаборантку, яка займалась примусовою «паспортизацією» у Херсоні

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки викрили колаборантку, яка займалась примусовою “паспортизацією” під час окупації Херсона.

Після захоплення міста вона підтримала загарбників, а в червні 2022 року вступила до окупаційного “Головного управління МВС по Херсонській області”.

Там її призначили “інспектором відділу з питань громадянства”. На цій посаді колаборантка оформлювала окупаційну документацію щодо примусової депортації українців.

Крім того, до обов’язків фігурантки входила незаконна паспортизація мешканців Херсона.

Після звільнення Херсона колаборантка залишилась у місті, але змінила місце проживання та переїхала на квартиру знайомих. У такий спосіб вона сподівалась уникнути правосуддя.

Однак їй це не вдалося. Співробітники СБУ, зібравши достатньо доказів протиправної діяльності, встановили її місце перебування.

Наразі їй повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Фігурантка перебуває під вартою без права внесення застави. Триває розслідування. Зловмисниці загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.