СБУ викрила колаборантку, яка займалась примусовою «паспортизацією» у Херсоні
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки викрили колаборантку, яка займалась примусовою “паспортизацією” під час окупації Херсона.
Після захоплення міста вона підтримала загарбників, а в червні 2022 року вступила до окупаційного “Головного управління МВС по Херсонській області”.
Там її призначили “інспектором відділу з питань громадянства”. На цій посаді колаборантка оформлювала окупаційну документацію щодо примусової депортації українців.
Крім того, до обов’язків фігурантки входила незаконна паспортизація мешканців Херсона.
Після звільнення Херсона колаборантка залишилась у місті, але змінила місце проживання та переїхала на квартиру знайомих. У такий спосіб вона сподівалась уникнути правосуддя.
Однак їй це не вдалося. Співробітники СБУ, зібравши достатньо доказів протиправної діяльності, встановили її місце перебування.
Наразі їй повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Фігурантка перебуває під вартою без права внесення застави. Триває розслідування. Зловмисниці загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.
- Співробітники Служби безпеки затримали двох організаторок незаконного референдуму РФ, який відбувся під час окупації правобережжя Херсонщини.
- СБУ затримала чоловіка, який намагався втекти до невизнаного Придністров’я. Затриманого підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами.
- Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.
Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.
24 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч з главою Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема постачання винищувачів Mirage, спільне виробництво дронів-перехоплювачів і запровадження нових санкцій проти Росії.
Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.