СБУ викрила викладачку університету, яка коригувала удари РФ по Харкову
Джерело: СБУ
У Харкові Служба безпеки України затримала викладачку університету за підозрою в коригуванні ворожих ударів.
Жінка обходила місто, намагаючись виявити укріпрайони та опорні пункти Сил оборони, особливо звертаючи увагу на скупчення військових і важкого озброєння.
Також інформаторка відстежувала маршрути руху військових колон у напрямку передової.
Інформацію вона надсилала російському куратору через анонімний чат, позначаючи координати військових об’єктів на Google-картах.
Служба безпеки повідомила їй про підозру за ч. 2 ст. 114-2 ККУ, що передбачає до 8 років позбавлення волі. Жінка наразі під вартою без права на заставу.
- У Дніпрі затримали подружжя, яке працювало на російську спецслужбу, здійснюючи шпигунство та підпали на об’єктах інфраструктури. Зловмисники передавали інформацію про місця розташування підрозділів ППО та підпалювали об’єкти Укрзалізниці.
- Служба безпеки затримала агентурну групу ФСБ РФ, яка шпигувала за українськими військовими у трьох областях України.
- СБУ затримала агента воєнної розвідки РФ у Запоріжжі. Він шпигував за українськими військами на південному фронті, цікавлячись геолокаціями командних пунктів, складів боєприпасів та укріпрайонів, а також маршрутами і кількістю техніки ЗСУ.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш обурився через червоно-чорні прапори УПА на поставлених Польщею бронетранспортерах.
Упродовж минулої доби, 20 грудня, окупанти завдали понад 300 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області. Внаслідок цього постраждали 7 людей.
На Харківщині українські оборонці вперше провели наземну атаку, використовуючи безпілотні наземні транспортні засоби (UGV) та безпілотники (FPV) замість піхоти.
Поглянувши на NGC 2264, легко зрозуміти, чому це скупчення зір називають “Різдвяним Деревом”. Воно стало нещодавнім об’єктом уваги астрофотографа Майкла Клоу, який зняв його в листопаді в Арізоні. Його оптичні дані були об’єднані з рентгенівськими даними, отриманими за допомогою Обсерваторії рентгенівських променів Чандра NASA, щоб створити цю дивовижну “різдвяну” композицію. На зображенні видно не лише зірки, але й газові хмари між ними.