СБУ викрили мережу російських агентів, які «полювали» на F-16 в Україні

Джерело: СБУ

Служба безпеки України нейтралізувала найбільшу агентурну мережу РФ, яка шпигувала за Силами оборони у п’яти регіонах України, зокрема шукала, де базуються винищувачі F-16.

Мережа діяла під керівництвом резидента, який перебував у Дніпропетровській області, та використовувала фальшиві документи для конспірації, як-от “посвідчення волонтера” та “активіста-антикорупціонера”.

Джерело: СБУ

Керівник залучив спільників із Запоріжжя, а також Харківської, Сумської, Миколаївської та Одеської областей. Частина агентів були дезертирами, яких завербувала російська спецслужба.

Вони збирали інформацію про вогневі позиції ППО, військові аеродроми та підприємства з виробництва радіоелектронної боротьби.

Під час обшуків у зловмисників вилучено докази, і їм висунули підозру у державній зраді та несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Затриманим загрожує від 8 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

  • Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
  • СБУ провела спецоперацію, під час якої вдалося знешкодити групу осіб, що готувалися до замаху на сім’ю волонтерів у їхньому будинку. Зловмисники планували використати саморобні вибухові пристрої для здійснення нападу.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.