СБУ задокументувала факти того, що Росія вбиває мирних жителів ракетами з КНДР

Джерело: Служба безпеки України

СБУ задокументувала факти російської повітряної атаки на цивільну інфраструктуру України із застосуванням ракет типу Hwasong-11 (KN-23/24), які виробляються на території КНДР.

Фото: СБУ

В СБУ зазначають, що ворог вже випустив понад 20 північнокорейських ракет по Україні, внаслідок чого загинуло щонайменше 24 мирних жителів, а понад сто цивільних зазнали тяжких поранень.

Фото: СБУ

За даними слідства, 30 грудня 2023 року під час обстрілу Запоріжжя зафіксовано перший випадок використання Росією північнокорейських ракет.

Наступним фактом застосування агресором балістики КНДР є в січні цього року по багатоквартирному будинку у Києві, внаслідок чого загинуло чотири мирних жителі та ще понад 50 перебувають у важкому стані.

Російські окупанти також атакували ракетами КНДР житлові будинки п’ятьох прифронтових селищ Донеччини, через що загинуло 17 мирних жителів.

Північнокорейські ракети також випускали по приватних будинках у Харкові, внаслідок чого загинуло троє мирних жителів й ще понад 60 зазнали тяжких поранень.

Слідчі Служби безпеки у межах кримінальних проваджень задокументували усі злочини за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Також встановлюють логістичні маршрути постачання озброєння КНДР на територію РФ.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.