СБУ затримала ексосвітянку, яка «здавала» РФ українських патріотів під час боїв за Харків
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
Джерело: СБУ
Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.
Мовиться про 57-річну колишню вчительку молодших класів у селі Лук’янці Липецької громади. Раніше її притягували до відповідальності за побиття учнів.
У період окупації населеного пункту вона надавала загарбникам інформацію про місця перебування українських патріотів. Саме за її наведенням росіяни викрали та ув’язнили до катівні декількох учасників руху опору в регіоні.
Серед них – депутат місцевої ради, учасник АТО і батько чинного співробітника Національної поліції України.
У катівні до викрадених людей застосовували жорстокі тортури – постійно били і тривалий час залишали без їжі та води. У такий спосіб російські окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про Сили оборони, які на той час вели запеклі бої за Харків.
Однак загарбникам не вдалося “вибити” з українських патріотів розвіддані, а згодом декількох відпустили. Ще одного – окупанти вивезли до Бєлгородської області, де тримали в полоні 2 роки, а потім обміняли на російського бойовика.
Що стосується фігурантки, то після звільнення села вона виїхала до Харкова, де сподівалась уникнути правосуддя.
Співробітники СБУ встановили її місцезнаходження в обласному центрі та затримали в орендованій квартирі.
Наразі затриманій повідомлено про підозру за ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує до 12 років ув’язнення.
- Співробітники Служби безпеки затримали двох організаторок незаконного референдуму РФ, який відбувся під час окупації правобережжя Херсонщини.
- Агентку ФСБ, яка коригувала повітряні атаки РФ на Дніпропетровщину, засудили до 15 років ув’язнення.
- Коригувальника ФСБ РФ, який планував знеструмити п’ять областей України, засудили до 15 років позбавлення волі.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.