СБУ затримала весь склад однієї із «виборчих комісій» РФ, яка діяла на Херсонщині
- Фото: СБУ
- Фото: СБУ
Джерело: СБУ
Співробітники Служби безпеки затримали увесь склад однієї із “виборчих комісій” РФ, яка діяла під час окупації Херсонщини.
Усі дев’ятеро осіб входили до складу так званої “виборчої комісії № 826”, яку росіяни створили у захопленому на той час Бериславському районі.
Також встановлено особу очільниці псевдоустанови, яка наразі переховується від правосуддя на тимчасово окупованій частині території України.
За даними слідства, під час перебування на “посаді” вона організувала проведення незаконного референдуму РФ щодо “приєднання” регіону до складу Росії. Щоб виконати вказівку Москви, колаборантка залучила дев’ятьох місцевих жителів, з яких потім сформувала повний склад “виборчкому”.
За її вказівкою підлеглі масово агітували своїх односельців підтримати фейковий плебісцит і “проголосувати” на користь Кремля.
Безпосередньо в день незаконного “референдуму” фігуранти робили дворові обходи приватних осель з “виборчими урнами” та фейковими бюлетенями.
Під час таких рейдів вони, у супроводі озброєних загарбників, збирали “голоси за приєднання до РФ”.
Під час звільнення регіону “голова виборчкому” втекла разом з окупантами на лівобережжя Херсонщини, а її підлеглі залишились на правому березі і “залягли на дно” поблизу лінії боєзіткнення.
Таким чином вони сподівались уникнути правосуддя. Але співробітники СБУ встановили їх місця перебування і затримали.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років тюрми.
Ексочільниці окупаційного “виборчкому” РФ заочно повідомлено про підозру за цією ж статтею Кримінального кодексу України.
Оскільки вона переховується на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення зловмисниці до відповідальності за злочини проти України.
- Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.
- Агента ФСБ, який збирав розвіддані про Сили оборони на Миколаївщині, засудили до 15 років ув’язнення.
- Російського окупанта, який розстріляв цивільного мешканця Київщини під час боїв за столицю, засудили до 12 років тюрми.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.