СБУ затримала зрадника, який охороняв в’язницю РФ під час окупації Херсона
Джерело: СБУ
Правоохоронці викрили ще одного зрадника, який добровільно вступив до каральних органів Росії під час тимчасової окупації правобережної Херсонщини.
Зловмисником виявився експосадовець “Дар’ївської виправної колонії № 10”, який після захоплення обласного центру перейшов на бік загарбників і запропонував свою кандидатуру до лав охоронців російських в’язниць.
Для цього написав заяву на працевлаштування на ім’я очільника так званого “управління служби виконання покарань по Херсонській області” колаборанта Євгена Соболєва.
У червні 2022 року зрадника призначили “молодшим інспектором групи нагляду” у складі захопленої на той час “Північної виправної колонії №90”.
На цій посаді він забезпечував охорону камер та периметра російської тюрми, до якої росіяни ув’язнювали учасників руху опору в регіоні.
Також фігурант брав участь у депортації потерпілих до місць позбавлення волі на території країни-агресорки.
Після звільнення Херсона зловмисник втік на Вінниччину, де сподівався сховатися серед місцевих жителів і у такий спосіб уникнути правосуддя.
Однак, співробітники СБУ розшукали зловмисника і затримали його за місцем тимчасового проживання.
Фігуранту повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території).
Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває розслідування. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.
- Служба безпеки України і Національна поліція затримали диверсанта з ГРУ РФ, який планував підірвати декілька АЗС у Харкові та інших областях України.
- Служба безпеки України “по гарячих слідах” встановила особи двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар по кафе у селі Гроза на Харківщині 5 жовтня.
- Служба безпеки України заарештувала колаборантку, яка організовувала фейковий референдум під час окупації Чорнобаївки.
16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.
ДБР завершило досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий допомагав військовозобов’язаним нелегально перетинати кордон з Румунією.
16 січня глава Росії Володимир Путін підписав указ про проведення військових зборів для громадян, котрі перебувають у запасі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 16 січня. Загалом від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курському напрямках.
Громадянин Німеччини Штефан Дюрр, котрий понад 20 років займається виробництвом молока в Росії, отримав російський державний орден Дружби “за заслуги в галузі сільського господарства”.