СБУ затримала зрадника, який охороняв в’язницю РФ під час окупації Херсона

Джерело: СБУ

Правоохоронці викрили ще одного зрадника, який добровільно вступив до каральних органів Росії під час тимчасової окупації правобережної Херсонщини.

Зловмисником виявився експосадовець “Дар’ївської виправної колонії № 10”, який після захоплення обласного центру перейшов на бік загарбників і запропонував свою кандидатуру до лав охоронців російських в’язниць.

Для цього написав заяву на працевлаштування на ім’я очільника так званого “управління служби виконання покарань по Херсонській області” колаборанта Євгена Соболєва.

У червні 2022 року зрадника призначили “молодшим інспектором групи нагляду” у складі захопленої на той час “Північної виправної колонії №90”.

На цій посаді він забезпечував охорону камер та периметра російської тюрми, до якої росіяни ув’язнювали учасників руху опору в регіоні.

Також фігурант брав участь у депортації потерпілих до місць позбавлення волі на території країни-агресорки.

Після звільнення Херсона зловмисник втік на Вінниччину, де сподівався сховатися серед місцевих жителів і у такий спосіб уникнути правосуддя.

Однак, співробітники СБУ розшукали зловмисника і затримали його за місцем тимчасового проживання.

Фігуранту повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території).

Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває розслідування. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.