СБУ затримали агента РФ, який збирав та передавав дані про оборонні заводи Запоріжжя

Джерело: Служба безпеки України
СБУ затримали ще одного агента ГРУ РФ, який намагався виявити й передати ворогу про розташування підприємств оборонно-промислового у Запоріжжі.
Насамперед його цікавили заводи, які виробляють боєприпаси для важкої бронетехніки та ракетно-артилерійського озброєння ЗСУ та місця найбільшого зосередження особового складу й військової техніки Сил оборони в обласному центрі.
Співробітники СБУ затримали його у власному помешканні, вилучивши при цьому його мобільний телефон, яким він здійснював фото- і відеозйомку українських об’єктів та підтримував зв’язок з іншими агентами.

Фото: СБУ
За даними слідства, фігурантом є колишній заступник начальника відділу обласного управління МВС, який у 2014 році звільнився зі служби. Його завербував кадровий військовий міноборони РФ, який разом з ним здобував вищу освіту ще в часи СРСР.
Восени 2023 року цей агент розпочав активне виконання завдань ворога. Для зв’язку з агресором він використовував анонімний чат у популярному месенджері та передавав інформацію попередньо узгодженими зашифрованими словами.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки оголосили йому підозру за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Затриманий залишається під вартою та йому може загрожувати довічне ув’язнення.
- Агента РФ, який збирав розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на Житомирщині, засудили до 15 років ув’язнення.
- Українському ексчиновнику, який був агентом ФСБ РФ та пропонував “приєднати” східні регіони України до Ростовської області РФ, повідомлено про підозру у державній зраді.
- Агента Головного управління Генштабу Збройних сил Росії, якого затримали у квітні 2022 року у Дніпрі, засудили до 15 років позбавлення волі.
- В Україні до 15 років за ґратами засудили агента ФСБ РФ на позивний “Скіф”, який хотів завербувати співробітницю СБУ.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.