Сейм Латвії дозволив поліції збивати безпілотники
Джерело: LSM
Сейм Латвії на засіданні ухвалив у третьому читанні поправки до закону про поліцію, згідно з якими правоохоронцям дозволили збивати безпілотники.
Поправки були підтримані депутатами без обговорення. За рішення проголосували 76 депутатів, проти – 6.
Зміни до закону надають поліції право використовувати спеціальні засоби для припинення руху дистанційно керованих пристроїв у повітрі, на воді або на землі, якщо це створює загрозу громадській безпеці, життю чи здоров’ю людей, охоронюваним об’єктам чи критичній інфраструктурі.
Такі дії будуть дозволені, якщо пристрій використовується незаконно або є підозра у вчиненні кримінального злочину.
До цього часу лише прикордонники та військові мали право збивати або примусово саджати безпілотники в разі потенційної загрози. Поліція, хоча й могла технічно ідентифікувати безпілотні літальні апарати, визначати маршрут їхнього польоту, висоту та місце перебування пілота, не мала законних підстав для їх знищення чи примусової посадки, навіть якщо ці дрони становили загрозу громадській безпеці або критичній інфраструктурі.
- НАТО розглядає можливість збивати російські ракети, якщо вони підлітатимуть близько до кордонів Альянсу.
- Парламент Румунії ухвалив проєкт закону, який дозволить її армії збивати безпілотники, які порушуватимуть повітряний простір країни, виходячи з рівня загрози та ризиків для життя та майна людей.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.