Сейм Латвії закликав розпочати переговори з Україною про вступ до ЄС

Джерело: пресслужба парламенту Латвії

23 листопада Сейм ухвалив заяву про підтримку початку переговорів про вступ України та Молдови до ЄС.

Голова Комісії з європейських справ Сейму Едмундс Чепуритіс зауважив, що Латвія несе особливу відповідальність нагадувати своїм партнерам у Європейському Союзі, наскільки важливо посилити підтримку тих суспільств, які виступають за “свободу, демократію, верховенство права та права людини”.

Попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну та триваючі операції гібридної війни в Молдові, ці країни виконали величезну роботу, щоб ще більше наблизитися до Європейського Союзу як у цінностях, так і в управлінні. Заява Сейму передасть це повідомлення іншим державам-членам, – наголосив він.

У заяві депутати закликали інші країни-члени підтримати рекомендації Єврокомісії та схвалити початок переговорів про вступ вже до кінця цього року. Парламентарії також закликали Єврокомісію та Раду Євросоюзу невідкладно підготувати та затвердити умови для переговорів з Україною та Молдовою.

Своєю чергою, двом країнам-кандидатам пропонується продовжити впровадження необхідних реформ, які сприятимуть їх відповідності загальним цінностям Європейського Союзу, тіснішій інтеграції в ЄС, а також сприятимуть більшій стабільності, безпеці та процвітання в регіоні.

У заяві Сейм підтверджує, що Латвія готова надати необхідну підтримку Україні та Молдові у здійсненні реформ на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі.

Зауважимо, Україна подала заявку на членство в ЄС лише через кілька днів після вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, а через кілька місяців отримала статус кандидата.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.