Сейм Литви денонсував три економічні договори з Росією та Білоруссю

Джерело: lrt

1 жовтня литовський Сейм денонсував три пов’язані з економічною співпрацею міжнародні угоди між Литвою, Росією та Білоруссю.

Парламент Литви скасував угоди 1999 року з Білоруссю та Росією про захист та заохочення інвестицій, а також угоду з Росією про уникнення подвійного оподаткування доходів та капіталу.

За кожен законопроект проголосували від 90 до 96 членів Сейму, по одному депутату висловилися проти, а від одного до чотирьох утрималися.

Сьогоднішня реальність така, що наш сусід становить загрозу не тільки для національної безпеки Литви, а й усієї Європи, співпрацюючи з Росією. Тому не може бути жодної економічної чи іншої співпраці, яка підтримує цей режим, – заявив консерватор Вілюс Семешка.

Арвідас Анушаускас, котрий також представляє консерваторів, додав, що всі серйозні інвестори залишили Росію, і Литва не може заохочувати нові інвестиції у поточній ситуації.

Денонсація угоди з Росією про запобігання подвійному оподаткуванню, підписаному 25 років тому, призведе до збільшення податків для російських громадян на доходи від литовських джерел до 20%, що розширить податкову базу.

  • 30 вересня представники міністерства юстиції Литви передали Міжнародному кримінальному суду запит про початок розслідування злочинів проти людяності, котрі скоює режим самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка, включаючи примусову депортацію осіб, переслідування та інші жорстокі дії, що суперечать основним нормам міжнародного права.

У Центрі національного спротиву зауважили, що у тимчасово окупованому Донецьку відбулася так звана “міжнародна” конференція “історія новоросії”, на якій зокрема акцентували на вигаданому “спільному” минулому України та РФ.

У жовтні польський центр міжнародної допомоги (PCPM) за підтримки МЗС країни розпочне ремонт чотирьох амбулаторій у селах на Херсонщині, адже саме тут відбуваються щоденні обстріли російськими військовими.

Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки у Європі без неї неможливо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 жовтня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень, противник завдав 2 ракетні удари (2 ракети), 59 авіаційних ударів (зокрема, задіяв 104 КАБ) та 446 ударів дронами-камікадзе, здійснив 2713 обстрілів позицій наших військ.

Російські війська не захопили місто Вугледар Донецької області, повідомили джерела у 72-й окремій механізованій бригаді.