Сейм Литви схвалив призов на військову службу після закінчення школи
Джерело: lrt
13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.
Згідно з ухваленими поправками, юнаки повинні проходити військову службу відразу після школи, а також медичне обстеження — з 17 років. Визнані придатними до військової служби мають її пройти, перш ніж отримають право вступити до вишу.
Юнаки у віці від 18 до 22 років призиватимуться на військову службу після закінчення школи.
Тоді як добровільно йти на службу в Збройні сили зможуть особи віком від 18 до 39 років.
Реформа також пропонує варіювати тривалість військової служби, пропонуючи варіанти три, шість або дев’ять місяців.
Реформа набуде чинності 2026 року.
За законопроєкт проголосували 85 депутатів литовського парламенту, проти – 3, утрималися 14.
Міністр оборони Лаурінас Кашчунас зауважив, що запропоновані зміни не є загальним призовом, додаючи, що вони лише дозволять більше молодих людей призвати на військову службу.
Уроки України наочно показують нам, що вся країна має бути готова боротися зі значно більшим противником, — наголосив депутат Паулюс Саударгас.
- Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
- Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
- Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині.
- Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки що невідомо.
- Норвезький уряд оголосив 2 квітня, що збільшить кількість призовників внаслідок модернізації інфраструктури та створення нових посад у Силах оборони.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.