Сенат Італії погодив подальші постачання зброї в Україну

Джерело: ANSA

Сенат Італії прийняв рішення в середу, 24 січня, щодо подальших постачань зброї в Україну. Їх плануються продовжувати принаймні до кінця 2024 року.

За це рішення проголосували 113 депутатів, проти виступили 18. Парламентаріїв, які утрималися, не було.

Наступним кроком є голосування за це рішення у Палаті депутатів. Допомогу має бути надано до 31 грудня 2024 року.

Примітно, що прем’єр-міністр Італії Джорджіа Мелоні підтримує це рішення та виражає намір допомагати Україні. Водночас опозиційний “Рух 5 зірок” виступає проти подальших відправок зброї в Україну.

Ще у грудні 2023 року уряд Італії прийняв постанову, яка дозволяє країні надавати військову підтримку Україні до кінця 2024 року.

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.