Сенат США проведе слухання щодо використання американських чипів у російській зброї
Джерело: Reuters
Сенатор Річард Блюменталь повідомив, що комісія Сенату США проведе слухання щодо використання американських чипів у російських системах озброєння.
На слуханнях у постійному підкомітеті з розслідувань Сенату буде розглянуто те, як Росія ухиляється від експортного контролю та санкцій, спрямованих на те, щоб заблокувати їй використання американських технологій.
Група шукала інформацію та документи від чотирьох великих американських виробників чипів – Advanced Micro Devices, Analog Devices, Intel і Texas Instruments.
Попередня інформація, отримана комісією, показала, що з моменту вторгнення Росії в Україну майже два роки тому ці чотири компанії “суттєво збільшили” експорт до країн, які потенційно використовувалися Росією для ухилення від експортного контролю США.
Своєю чергою Advanced Devices заявила, що поділяє занепокоєння сенатської групи щодо національної безпеки та встановила процедури для дій, якщо буде виявлено, що її продукція була перенаправлена до Росії.
Texas Instruments заявила, що співпрацює з комісією та виступає проти використання своїх чипів у російській військовій техніці, додавши, що припинила продаж продукції в Росію в лютому 2022 року.
Intel також заявила, що призупинила всі поставки клієнтам у Росії та Білорусі після початку вторгнення, і що вона дотримується експортних правил і санкцій.
Компанія Analog Devices заявила, що співпрацює з розслідуванням Сенату і не підтримує “незаконне перенаправлення своєї продукції в країни або організації, які підпадають під санкції США або міжнародні санкції”.
- Національне агентство з питань запобігання корупції поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї 70 новими деталями російського розвідувального БпЛА “Гранат-4”.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.