Сенатор Грем анонсував «кращі дні» для України після публікації Зеленського
Джерело: CNN
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем написав на платформі X, що для України “попереду кращі дні”, відповідаючи на публікацію президента Володимира Зеленського стосовно підтвердження зобов’язання країни до миру та угоди про надра.
Минулого тижня Грем назвав зустріч президента Дональда Трампа із Зеленським в Овальному кабінеті “абсолютною катастрофою” і розкритикував українського главу, хоча раніше був одним із найбільших прихильників України у її війні проти Росії.
Зеленському або треба кардинально змінитися, або піти. Не можу повірити, що більшість американців після того, що вони побачили сьогодні, захочуть бути партнерами з Зеленським. Україна — важливий союзник, вони боряться як тигри. Я не хочу, щоб Путін виграв, я хочу допомогти вам навчати, але складно допомагати тим, хто здається нездатним усвідомити момент, в якому перебувають, — заявив Грем у п’ятницю.
Та вже після посту Зеленського щодо готовності сісти за стіл переговорів, Грем привітав рішення українського президента.
Кращі дні попереду, — короткі написав він.
👍
Better days are ahead. https://t.co/mFwYEWe6eN
— Lindsey Graham (@LindseyGrahamSC) March 4, 2025
Також сенатор Том Тілліс заявив у вівторок, що він “радий почути” про пост Зеленського щодо угоди про рідкісноземельні метали.
Очікую на добру дискусію, що призведе до взаємовигідного результату для нас, але це має бути, принаймні, тиском на Путіна. Це не може бути сценарієм, де Путін виграє, крапка, — зазначив Тілліс.
Сенатор також сказав, що Зеленському слід дати “деяку поблажливість” після напруженої зустрічі в Овальному кабінеті.
Я намагався зрозуміти, як почувався б лідер держави, чия країна зазнала систематичних вбивств, зґвалтувань, викрадень та катувань десятків тисяч осіб, і я справді думаю, що людині під таким тиском слід дати певну поблажливість, коли мовиться про вираження розчарування, — додав Тілліс.
Додамо, раніше радник з нацбезпеки Майкл Волц заявив, що Адміністрація президента США Дональда Трампа працює для припинення “війни в Україні”. За його словами, домовленість включатиме гарантії безпеки під керівництвом європейців і вимагатиме територіальних поступок від України.
Він вкотре висловив “розчарування” позицією українського президента Володимира Зеленського під час зустрічі в Овальному кабінеті і тим, що угоду про українські копалини так і не підписали. Він пояснив, що “Зеленський має чітко зазначити, що готовий до миру”, додавши, що український глава має “спілкуватись із Вашингтоном та Росією, щоб зупинити цю війну”. Також радник висловив “розчарування” позицією України щодо угоди про корисні копалини, яка б “об’єднала наші економіки і змінила природу допомоги, щоб американські платники податків могли отримати відшкодування”.
Окрім того, спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон опублікував власне відеозвернення, де закликав президента Володимира Зеленського “схаменутися”, перепросити й повернутися до обговорення з Дональдом Трампом угоди щодо рідкісноземельних металів.
Тоді як міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон наразі не розглядає можливість підписання угоди з Україною щодо корисних копалин. Він пояснив, що ключовою умовою для укладення економічної домовленості є прагнення українського керівництва до мирної угоди.
Водночас міністр наголосив, що потенційна угода між США та Україною не повинна зводитися лише до корисних копалин. За його словами, Дональд Трамп прагне створити глибший економічний зв’язок між двома народами, що також стане сигналом для глави РФ.
- Президент України Володимир Зеленський і віцепрезидент США Джей Ді Венс провели напружене обговорення щодо підтримки України та участі США в цьому процесі.
- Президент США Дональд Трамп за підсумками зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським у Білому домі 28 лютого заявив, що Зеленський “не готовий до миру” та “виявив неповагу до Сполучених Штатів Америки”. Про це Трамп написав у своїй соцмережі Truth Social.
- Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск та президент Франції Емманюель Макрон висловили підтримку Україні після конфлікту між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.