Сенатор США відмовився їздити на Tesla після суперечки з Маском щодо України

Джерело: Марк Келлі/Facebook

Американський сенатор-демократ та колишній астронавт Марк Келлі відмовився користуватися своєю автівкою компанії Tesla після того, як її очільник Ілон Маск назвав його зрадником через візит до України.

За словами Келлі, у п’ятницю, 14 березня, він востаннє поїхав на роботу на автівці від компанії Маска, який “виявився придурком”. Замість неї він тепер користуватиметься білою Chevrolet Tahoe.

Таке рішення сенатор ухвалив після того, як між ним і Маском сталася публічна суперечка. Тоді Келлі опублікував фото зі свого візиту до України на тлі зупинки допомоги зі США, закликавши відновити підтримку і написавши, що Дональд Трамп намагається послабити позиції України. Американський бізнесмен відповів на допис сенатора, назвавши його “зрадником”.

“Коли я купував цю машину, не думав, що вона стане політичним питанням. Але щоразу, коли сідаю в неї останні 60 днів, мене не покидає думка про те, скільки шкоди Ілон Маск і Дональд Трамп завдають нашій країні”, – прокоментував Келлі.

Сенатор додав, що не захотів більше їздити на Tesla, зважаючи на діяльність Департаменту урядової ефективності (DOGE), який очолює Маск і який розгорнув кампанію звільнень десятків тисяч держслужбовців.

Автомобільна компанія, на думку Келлі, є “рухомим білбордом” для роботи Маска на президента Дональда Трампа: “Він руйнує життя людей лише для того, щоб звільнити місце для величезного податкового скорочення для таких мільярдерів, як він”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що група БРІКС “швидко припинить своє існування”, якщо намагатиметься перетворитися на вагоме міжнародне об’єднання. Він також повторив погрозу щодо запровадження додаткових мит на імпорт із країн-учасниць.

Чеська ініціатива Dárek pro Putina (“Подарунок для Путіна”) зібрала 60 мільйонів чеських крон (2,4 млн євро) на придбання шести нових гаубиць для Збройних сил України.

Загальна ринкова вартість криптоактивів вперше перевищила $4 трлн на тлі нового імпульсу після ухвалення та підписання Дональдом Трампом масштабного законодавчого регулювання у США. 

Президент США Дональд Трамп 20 липня привітав американців з півріччям свого другого президентського терміну.

20 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила про підготовку до запровадження мораторію на перевірки й обмеження перевірок податкової та митниці.