Сербія закуповуватиме газ в Азербайджану, аби зменшити залежність від РФ

Джерело: Парвіз Шахбазов/Twitter

Сербія та Азербайджан підписали угоду про постачання природного газу. Відтепер Белград закуповуватиме у Баку 400 млн кубометрів палива на рік, зазначив міністр енергетики Азербайджану Парвіз Шахбазов.

У межах зустрічі з міністеркою гірничодобувної промисловості та енергетики Дубравкою Джедович-Ханданович сторони підписали стратегічно важливі документи про співпрацю у сфері природного газу.

У результаті постачання газу до 400 млн кубометрів на рік Сербія стане новим партнером Азербайджану у диверсифікації газового ринку в Європі. Посилюється роль нашої країни в енергетичній безпеці, — наголосив Шахбазов.

Нині кількість країн, котрі закупляють азербайджанський газ, досягла восьми. До списку входять Болгарія, Угорщина, Греція, Італія, Румунія, Словаччина. Окрім цього, зацікавленість до азербайджанського газу виявляють Чехія, Хорватія, Чорногорія, Північна Македонія, Боснія та Герцеговина та Албанія.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Своєю чергою Джедович-Ханданович зауважила, що угода дозволить досягти стратегічної мети стосовно диверсифікації джерел постачання та посилити роль Сербії як транзитної країни.

Азербайджанське паливо надходитиме до Сербії через трубопровід Болгарія-Сербія, який введуть в експлуатацію вже найближчим часом. Будівництво трубопроводу розпочалося у лютому та покликане знизити залежність від російського газу.

За даними медіа, у тимчасово окупованому Криму масово закриваються автозаправні станції. Відбувається це на тлі паливної кризи, спричиненої ударами Сил оборони України.

В середу, 24 червня, російські окупанти атакували місто Запоріжжя. Відомо про постраждалих, зокрема серед дітей.

Правоохоронці заочно оголосили підозру п’ятьом російським військовим, котрих вважають причетними до організації ракетного удару по Кривому Рогу 13 червня 2023 року.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує залишитися депутатом парламенту після того, як залишить посаду глави уряду. Про це повідомив його офіційний речник.

Американський бізнесмен Ілон Маск більше не є трильйонером після різкого падіння вартості акцій його ключових компаній – SpaceX та Tesla. За даними Bloomberg Billionaires Index, його статки скоротилися до приблизно 957 млрд доларів.