Серед 900 тисяч військовослужбовців, які мають право на УБД, оформлені зараз лише 30 тисяч – Порошенко ініціює спрощену процедуру

Джерело: Європейська Солідарність.

Петро Порошенко озвучив статистику: з 900 тисяч військовослужбовців, які мають право на УБД, зараз оформлені лише 30 тисяч. Причина – бюрократичні перешкоди.

“Ми з’ясували, що серед 900 тисяч військовослужбовців, які мають право на УБД, оформлені зараз лише 30 тисяч. Бо треба писати заяву, збирати довідки, проходити різні комісії в різних міністерствах. Ми вважаємо, що ця паперова тяганина – абсолютно непотрібна”, – вважає Петро Порошенко.

У зв’язку з такою ситуацією, під час засідання робочої групи в парламенті з питань військових Порошенко ініціював процедуру, за допомогою якої бійці матимуть можливість за QR-кодом узаконити свій статус УБД. Ця ініціатива підвищить рівень соціального захисту військових. Порошенко сподівається на введення нової процедури вже наприкінці серпня.

“Ми готові також вислухати інші побажання, інші питання, щоб ми це довели до суті. Українські воїни – наш пріоритет. І ми маємо захистити їхню гідність”, – переконаний політик.

  • В Україні волонтери розробили недорогу крилату ракету, яка, як сподіваються, зможе “подолати” російську протиповітряну оборону, щоб ракети з боєголовками з більшою ймовірністю досягали своїх цілей.
  • Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наголосила, що гуманітарні та волонтерські організації теж мають сформувати свій кадровий резерв для майбутньої роботи у звільненому від російських загарбників Криму.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.