Гуманітарні та волонтерські організації мають сформувати свій кадровий резерв для майбутньої роботи у деокупованому Криму – Мінреінтеграції

Джерело: Мінреінтеграції.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наголосила, що гуманітарні та волонтерські організації теж мають сформувати свій кадровий резерв для майбутньої роботи у звільненому від російських загарбників Криму.

За її словами, це питання порушувалося на вчорашній нараді під головуванням президента України Володимира Зеленського. На ній обговорювалися деокупаційні кроки для Криму: безпекові, економічні, соціальні, гуманітарні. Особлива увага – формуванню кадрового резерву.

Міністерка повідомила, що зараз цей процес триває. В українських вишах триває програма перекваліфікації державних службовців категорій “А” і “Б” для роботи в органах місцевої влади. З вересня стартує наступна програма.

“Процес формування кадрового резерву загалом триває динамічно. За результатами наради у Президента, хочу звернутися до гуманітарних і волонтерських організацій. Аби вони також почали формувати свої кадрові резерви. Це мають бути люди, готові поїхати на звільнені території для виконання гуманітарної роботи”, – резюмувала Ірина Верещук.

Раніше у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликали громадян долучатися до створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України, зокрема працівників освітньої та медичної галузей.

Так, на платформі reserve.nads.gov.ua кожен охочий може заповнити анкету й стати частиною кадрового резерву.

Повідомляється, що за перший тиждень зареєструвалося майже 350 осіб, і цифра постійно зростає.

Голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина зауважила, що громадяни можуть самостійно обрати регіон. Нині майже 80% із них обирають Крим, однак, зазначають й інші області: Запорізьку, Донецьку і Луганську.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Консервативне видання New York Post опублікувало редакційну статтю, в якій закликає президента США Дональда Трампа відновити постачання озброєння Україні для боротьби з російською агресією.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.