Серед українців набирає популярності російський серіал «Слово пацана»

Джерело: Букви

В Україні, на десятому році війни та другому році повномасштабного вторгнення РФ, набирає популярності російський серіал “Слово пацана. Кровь на асфальте”.

У Росії вийшов новий серіал “Слово пацана. Кровь на асфальте”, який розповідає історію злочинних вуличних угруповань Казані 1980-х років.

Попри те, що на екрани вийшло лише 6 серій, серіал вже набув шаленої популярності.

Уривки з серіалу, цитати головних героїв та саундтрек стрічки активно розповсюджують соцмережами, зокрема у TikTok та забороненому на території РФ Instagram.

Головні герої серіалу – 14-річні підлітки, які потрапляють до вуличних бандитських угруповань. У них вони вчаться грабувати, битись та дізнаються про так звані “закони місцевих авторитетів”.

Чи не основними поціновувачами серіалу стали підлітки та молодь.

На російському сайті “Кинопоиск” серіал має рейтинг, вищий за один із найпопулярніших ситкомів у світі “Друзі”.

Варто додати, що у Татарстані місцеві підлітки вже почали копіювати героїв серіалу. Вони створили канали у Telegram з назвами бандформувань, відомих у минулому, та створили карту місцевості, розділивши її на підконтрольні тій чи іншій групі райони, та влаштували невелику бійку. Внаслідок бійки ніхто не постраждав, проте правоохоронці зацікавились ситуацією і провели розмови із батьками підлітків. Останні зізнались, що дивились “Слово пацана”, проте свою бійку назвали “жартом”.

Варто зауважити, що досить популярним російський серіал стає і серед української молоді. І це попри те, що Україна вже 10 років – два з яких повномасштабно – бореться з російською агресією, внаслідок якої вже загинули тисячі військових та мирних українців.

Бореться Україна і з російською культурою, намагаючись заборонити фільми, серіали, музику тощо з ворожої держави. Однак, поки що, ця боротьба не принесла бажаних результатів.

Українські підлітки, услід за російськими, активно розповсюджують цитати та відео з серіалу соцмережами, а головний саундтрек “Слова пацана” – пісня “Пияла” гурту АІГЕЛ – очолив рейтинг найпопулярніших пісень в Україні від Apple Music.

У TikTok також публікують відео про те, що і в Україні були подібні злочинні бандформування.

Та не лише українську молодь захоплює серіал країни-агресорки. Українська блогерка Анна Алхім, яка неодноразово потрапляла у скандали через свою позицію щодо РФ, розповіла, що також дивиться “Слово пацана”, чим викликала хвилю обурення у коментарях.

  • Ви адекватна? Спонсоруєте російську армію переглядами цього серіалу, тисячі смертей на вашій совісті
  • Краще сводку з фронту подивись, какаяразніца.
  • П*здец що в нас досі живуть такі потвори!
  • Чи дивились ви “20 дней в Мариуполе”?
@anna_alkhim

Кто смотрит? #alkhim #алхим

♬ оригинальный звук – Anna Alkhim

Водночас були й ті, хто підтримав Алхім та також хвалився переглядом російського серіалу.

  • Сериал русский да, но надо признать за 23 они сняли два крутых сериала КиШ а теперь и Слово Пацана тяжелый и противоречивый , провокационый, но крутой
  • Я смотрю это фильм и мой папа на войне
  • Ніколи не міг подумати, що фільм може так вразити …..5 серія дуже важка

Зреагували на ситуацію й відомі українці. Зокрема акторка Ірма Вітовська-Ванца на своїй сторінці у Facebook зауважила, що російський серіал несе в Україні таку ж небезпеку, як і російська зброя. Акторка також звернулась із заявою до СБУ та Мінкульту щодо серіалу.

Народний депутат України VIII скликання Борислав Береза назвав популярність “Слово пацана” в Україні програшем української влади у культурній складовій.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.