«Середній психологічний вік українців шість років» – Арестович в інтерв’ю журналістці РФ

Джерело: Олексій Арестович в інтерв’ю російській журналістці

Колишній радник голови Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю російській журналістці Юлії Латиніній заявив, що, дивлячись на нашу боротьбу, США приймають українців за “дикунів”. Таке враження, мовляв, сформувалося на тлі непорозумінь з американським мільярдером Ілоном Маском та з польським урядом стосовно експорту українського зерна.

Російська журналістка поцікавилася в Арестовича, чи могла б Україна “не зіпсувати відносини” з американським винахідником. Окрім цього, Латиніна запитала щодо непорозуміння з Польщею.

Можна було, але ж. Ти розумієш, Юль, ми ж балбєси! Ну давайте вже правду називати: середній психологічний вік українця — шість років, — зазначив колишній позаштатний радник голови ОП.

Арестович також зауважив, що “не дарма” три тижні провів у США.

Сильно не дарма. Можу вам сказати, як вся наша так звана боротьба виглядає звідти. Це дикуни, провінційні дикуни! Хочеться триматися якомога далі від деяких заяв, — наголосив він.

За його словами, це “гостре несприйняття такої риторики” впливовими та мислячими американцями.

Своєю чергою, блогер Сергій Стерненко зауважив важливий контекст. Він пояснив, що цю “антиукраїнську дичину” Арестович проговорив одразу після того, як росіяни вбили 51 людину у с. Гроза.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.