Шаппс: «знищення» ключових російських кораблів – «це історичний момент для України»

Джерело: Sky News

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс назвав знищення великих десантних кораблів Росії “історичним моментом”.

“Це історичний момент для України та подальша зміна динаміки Чорного моря. Після років незаконного російського контролю над Кримом знищення цих ключових російських суден знаменує важливу віху” – сказав Шаппс.

Він наголосив, що це показує, що Росія “більше не може безпечно виконувати тренування” в Чорному морі.

“Простою англійською мовою це означає, що Путін більше не може безпечно виконувати тренування в Чорному морі, хоча російський флот діє там з 1783 року” – додав міністр.

Нагадаємо, що Сили оборони України у результаті атаки по окупованому Севастополю уразили великі десантні кораблі “Ямал” та “Азов”, а також деяку інфраструктуру.

  • Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про необхідність продовжувати тиск на ворога, зокрема атакуючи тимчасового окупований Крим із повітря, використовувати морські ударні безпілотники та проводити таємні спецоперації.
  • Супутникові знімки та дані українських партизанів підтверджують, що наприкінці грудня 2023 року Україна потопила російський корвет “Тарантул” поблизу Севастополя.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.