Ще 22 звільнені з полону українки отримають грошову допомогу від Фонду Шептицького
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Одноразову фінансову допомогу від Фонду Шептицького у розмірі 10 тисяч злотих (приблизно 90 тисяч гривень) отримають ще 22 звільнені з полону українки.
Таке рішення ухвалено на останньому засіданні комісії Фонду.
Програму ініціювали Канцелярія прем’єр-міністра Польщі та Мінреінтеграції. Кошти надаються урядом Польщі.
До зазначеної комісії, зокрема, входить представник Національного інформаційного бюро при Мінреінтеграції, яке адмініструє інформацію про військовополонених.
Приймання заявок на отримання грошової допомоги за цією програмою триває до 30 серпня 2023 року включно або до вичерпання коштів. Подати заявку можна, заповнивши електронну форму.
У відомстві нагадали, що у 2022 році фінансову допомогу від Фонду Климентія Шептицького отримали 180 звільнених із полону українських жінок.
- Тисячі цивільних українців утримуються в мережі формальних і неофіційних в’язниць по всій Росії та на окупованих нею територіях, де вони зазнають тортур, психологічного насильства і навіть використовуються як робоча сила. Згідно з документом, отриманим журналістами, РФ планує побудувати ще десятки в’язниць.
- Саудівська Аравія та Туреччина намагаються домовитися про репатріацію українських дітей, незаконно вивезених до Росії та розміщених у дитячих будинках або усиновлених російськими родинами.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.
2 липня глава Міноборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив жаль стосовно інформації щодо призупинення Сполученими Штатами постачання деяких видів ракет та боєприпасів Україні.