Ще п’ятеро бойовиків, які воювали проти України, отримали тюремні терміни

Джерело: Служба безпеки України

П’ятеро зловмисників, які воювали в складі ЗС РФ проти Сил оборони на східному фронті, отримали реальні терміни ув’язнення.

Українські військові взяли чотирьох із них у полон під час боїв у Бахмутському районі, а ще одного – під час спроби ворога атакувати позиції ЗСУ під Вугледаром.

Одного з них засуджено до довічного ув’язнення, а чотирьох – до 12 та 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Троє затриманих – із Донеччини, й один з них на початку повномасштабного вторгнення приєднався до 127-го стрілецького полку 1-го армійського корпусу ЗС РФ, де був снайпером. Пізніше його перевели до 95-го окремого стрілецького полку РФ, де він облаштовував фортифікаційні споруди. 

Ще один засуджений був старшим розвідником 1-ї мотострілецької бригади ЗС РФ й, за даними СБУ, саме він проклав маршрут бойовикам батальйону “Шторм-Z” у напрямку Авдіївки. 

Двоє затриманих є мешканцями Луганщини та у складі російських військ штурмували Ізюм та Куп’янськ і воювали проти Сил оборони під Бахмутом.

Пізніше, у квітні 2022 року одного зі зловмисників призначили заступником командира стрілецького взводу 123-ї мотострілецької бригади РФ. 

Другий зрадник вже двічі потрапляв в український полон й перший раз отримав 13 років тюрми, проте у квітні 2023 року його обміняли. Однак він знову повернувся до російської армії й штурмував позиції ЗСУ неподалік селища Спірне Бахмутського району, де його вдруге взяли у полон. Цього разу суд призначив зраднику довічне позбавлення волі.

На підставі зібраних доказів усіх бойовиків засуджено за трьома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

▪️ ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора);

▪️ ⁠ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.

Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.

Командування 123 бригади територіальної оборони проведе розслідування обставин загибелі командира 186 окремого батальйону Ігоря Гриба, який, як повідомляється, вчинив самогубство під час бойового завдання на Вугледарському напрямку.

Українські військові успішно вдарили по трьох командних пунктах російської армії, про що повідомив Генеральний штаб ЗСУ.