Зрадника, який передавав РФ дані про морпорт Ізмаїла, засудили до 15 років тюрми
Джерело: Офіс генпрокурора
Співробітника судноремонтного заводу, який передавав російським спецслужбам дані про енергооб’єкти та морпорт Ізмаїла, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури працівника судноремонтного заводу в Ізмаїлі визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Прокурори у суді довели, що засуджений наприкінці 2022 року передавав російським спецслужбам дані про розташування об’єктів критичної інфраструктури та підрозділів Сил оборони в місті Ізмаїл.
Насамперед ворога цікавили координати електропідстанцій і місця базування українських блокпостів поблизу, їх фортифікаційне оснащення, наявне озброєння та кількість особового складу.
Також, перебуваючи на робочому місці, поплічник агресора збирав інформацію щодо діяльності судноремонтного заводу.
Ще одним його завданням було спостереження за динамікою заходів суден у місцевий порт та різновидами вантажів, що переміщуються ними.
При цьому чоловік усвідомлював, що ця інформація може бути використана державою-агресоркою для обстрілів.
Правоохоронці затримали його у січні 2023 року. Під час обшуку вилучили мобільний телефон з доказами злочинної діяльності.
На вирок суду він очікував під вартою.
- Колаборантку, яка під час окупації Харківщини обіцяла квартири за співпрацю з РФ, засудили до 15 років позбавлення волі.
- У Херсоні правоохоронці затримали колаборантку, яка під час окупації міста примусово “паспортизувала” пільговиків.
- До 12 років тюрми засудили мешканця Ізюма, який влітку 2022 року, під час окупації міста, обійняв посаду “оперуповноваженого карного розшуку” у так званій “народній міліції”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.