Щеплення проти ВІЛ двічі на рік на 100% захищає від ризику підхопити вірус – дослідження

Джерело: The Washington Post з посиланням на Медичний журнал Нової Англії

За результатами дослідження, щеплення вакциною проти вірусу набутого імунодефіциту (ВІЛ) двічі на рік на 100% захищає від ризику підхопити вірус.

У дослідженні взяли учать понад 5000 молодих дівчат та жінок з Південної Африки та Уганди. Всі, хто отримав профілактичні щеплення не заразився ВІЛ.

“Схоже, це новий прорив у профілактиці ВІЛ. Якщо ці щеплення можна буде масово розповсюджувати за низькою ціною, це значно знизить ризик нових випадків ВІЛ-інфекції у всьому світі. Насамперед обнадіює те, що дослідження проводиться серед молодих жінок Африки, які мають високий ризик заразитись ВІЛ”, – сказала Сара Палмер, співдиректорка Центру вірусних досліджень при Інституті медичних досліджень Вестмід у Сіднеї.

Щорічно у світі реєструють близько 1,3 мільйона нових випадків ВІЛ. Майже половина з них – 44% – у дівчат та жінок. У країнах Африки цей показник становить 62%.

Вакцини, які досліджували, виготовлені фармацевтичною компанією “Gilead Sciences”, яка також фінансувала це дослідження. Ленакапавір, який продають під торговельною маркою “Sunlenca”, ухвалений для лікування ВІЛ у США.

Мета дослідження – показати, що вакцина безпечна та ефективна для профілактики у дівчат-підлітків та молодих жінок.

Зараз триває окреме дослідження вакцини на чоловіках.

Спершу у межах дослідження жінкам також давали одну з двох щоденних таблеток від ВІЛ, однак коли близько 1,8% з них все ж заразились вірусом, дослідження припинили і всім запропонували лише вакцинацію.

Запобігти ВІЛ можна з допомогою захисних засобів, таких як презервативи та щоденні таблетки від вірусу, які широко використовують у країнах з високим рівнем доходу.

Проте вживати ці таблетки щоденно в таких місцях, як Африка, дуже важко.

Відтак низка медичних груп, зокрема “Лікарі без кордонів” закликають знищити монополію компанії “Gilead” на ленакапавір, щоб почати масове виготовлення вакцини і знизити її вартість: зараз компанія бере 42 250 доларів за рік за лікування одного пацієнта у США.

“Ленакапавір може змінити життя людей, які мають ризик підхопити ВІЛ та запобігти епідемії, якщо він стане доступним у країнах з найвищим рівнем нових інфекцій”, – наголосила Хелен Бігрейв, консультантка з “Лікарі без кордонів”.

У Gilead раніше повідомляли, що мають намір знизити вартість вакцини у країнах з низьким рівнем доходів.

Триває 1227-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили мільйон осіб.

Джерело: Ольга Руднєва Керівниця Superhumans Ольга Руднєва розповіла історію 8-річного Матвійка, який втратив руку унаслідок…

У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.