Щеплення проти ВІЛ двічі на рік на 100% захищає від ризику підхопити вірус – дослідження
Джерело: The Washington Post з посиланням на Медичний журнал Нової Англії
За результатами дослідження, щеплення вакциною проти вірусу набутого імунодефіциту (ВІЛ) двічі на рік на 100% захищає від ризику підхопити вірус.
У дослідженні взяли учать понад 5000 молодих дівчат та жінок з Південної Африки та Уганди. Всі, хто отримав профілактичні щеплення не заразився ВІЛ.
“Схоже, це новий прорив у профілактиці ВІЛ. Якщо ці щеплення можна буде масово розповсюджувати за низькою ціною, це значно знизить ризик нових випадків ВІЛ-інфекції у всьому світі. Насамперед обнадіює те, що дослідження проводиться серед молодих жінок Африки, які мають високий ризик заразитись ВІЛ”, – сказала Сара Палмер, співдиректорка Центру вірусних досліджень при Інституті медичних досліджень Вестмід у Сіднеї.
Щорічно у світі реєструють близько 1,3 мільйона нових випадків ВІЛ. Майже половина з них – 44% – у дівчат та жінок. У країнах Африки цей показник становить 62%.
Вакцини, які досліджували, виготовлені фармацевтичною компанією “Gilead Sciences”, яка також фінансувала це дослідження. Ленакапавір, який продають під торговельною маркою “Sunlenca”, ухвалений для лікування ВІЛ у США.
Мета дослідження – показати, що вакцина безпечна та ефективна для профілактики у дівчат-підлітків та молодих жінок.
Зараз триває окреме дослідження вакцини на чоловіках.
Спершу у межах дослідження жінкам також давали одну з двох щоденних таблеток від ВІЛ, однак коли близько 1,8% з них все ж заразились вірусом, дослідження припинили і всім запропонували лише вакцинацію.
Запобігти ВІЛ можна з допомогою захисних засобів, таких як презервативи та щоденні таблетки від вірусу, які широко використовують у країнах з високим рівнем доходу.
Проте вживати ці таблетки щоденно в таких місцях, як Африка, дуже важко.
Відтак низка медичних груп, зокрема “Лікарі без кордонів” закликають знищити монополію компанії “Gilead” на ленакапавір, щоб почати масове виготовлення вакцини і знизити її вартість: зараз компанія бере 42 250 доларів за рік за лікування одного пацієнта у США.
“Ленакапавір може змінити життя людей, які мають ризик підхопити ВІЛ та запобігти епідемії, якщо він стане доступним у країнах з найвищим рівнем нових інфекцій”, – наголосила Хелен Бігрейв, консультантка з “Лікарі без кордонів”.
У Gilead раніше повідомляли, що мають намір знизити вартість вакцини у країнах з низьким рівнем доходів.
- Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.
У суботу, 22 лютого, в Харкові запрацювала роздільна система оповіщення про повітряні тривоги. Відтепер сирени вмикатимуть окремо для міста та області.
Президент США Дональд Трамп оголосив про новий етап переговорів щодо припинення війни в Україні. Про це йдеться в його заяві, опублікованій громадською мережею C-Span.
Увечері 22 лютого російські війська здійснили ракетний обстріл Кривого Рогу на Дніпропетровщині. Унаслідок атаки загинула людина, ще двоє зазнали поранень.
У Києві трамвай збив на смерть людину. Поліція розпочала досудове розслідування.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.