Щеплення проти ВІЛ двічі на рік на 100% захищає від ризику підхопити вірус – дослідження
Джерело: The Washington Post з посиланням на Медичний журнал Нової Англії
За результатами дослідження, щеплення вакциною проти вірусу набутого імунодефіциту (ВІЛ) двічі на рік на 100% захищає від ризику підхопити вірус.
У дослідженні взяли учать понад 5000 молодих дівчат та жінок з Південної Африки та Уганди. Всі, хто отримав профілактичні щеплення не заразився ВІЛ.
“Схоже, це новий прорив у профілактиці ВІЛ. Якщо ці щеплення можна буде масово розповсюджувати за низькою ціною, це значно знизить ризик нових випадків ВІЛ-інфекції у всьому світі. Насамперед обнадіює те, що дослідження проводиться серед молодих жінок Африки, які мають високий ризик заразитись ВІЛ”, – сказала Сара Палмер, співдиректорка Центру вірусних досліджень при Інституті медичних досліджень Вестмід у Сіднеї.
Щорічно у світі реєструють близько 1,3 мільйона нових випадків ВІЛ. Майже половина з них – 44% – у дівчат та жінок. У країнах Африки цей показник становить 62%.
Вакцини, які досліджували, виготовлені фармацевтичною компанією “Gilead Sciences”, яка також фінансувала це дослідження. Ленакапавір, який продають під торговельною маркою “Sunlenca”, ухвалений для лікування ВІЛ у США.
Мета дослідження – показати, що вакцина безпечна та ефективна для профілактики у дівчат-підлітків та молодих жінок.
Зараз триває окреме дослідження вакцини на чоловіках.
Спершу у межах дослідження жінкам також давали одну з двох щоденних таблеток від ВІЛ, однак коли близько 1,8% з них все ж заразились вірусом, дослідження припинили і всім запропонували лише вакцинацію.
Запобігти ВІЛ можна з допомогою захисних засобів, таких як презервативи та щоденні таблетки від вірусу, які широко використовують у країнах з високим рівнем доходу.
Проте вживати ці таблетки щоденно в таких місцях, як Африка, дуже важко.
Відтак низка медичних груп, зокрема “Лікарі без кордонів” закликають знищити монополію компанії “Gilead” на ленакапавір, щоб почати масове виготовлення вакцини і знизити її вартість: зараз компанія бере 42 250 доларів за рік за лікування одного пацієнта у США.
“Ленакапавір може змінити життя людей, які мають ризик підхопити ВІЛ та запобігти епідемії, якщо він стане доступним у країнах з найвищим рівнем нових інфекцій”, – наголосила Хелен Бігрейв, консультантка з “Лікарі без кордонів”.
У Gilead раніше повідомляли, що мають намір знизити вартість вакцини у країнах з низьким рівнем доходів.
- Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.
Президент США Дональд Трамп на 90 днів зупинив надання зовнішньої допомоги від Сполучених Штатів для перевірки, чи буде така допомога відповідати політиці нової адміністрації.
Ворог завдав удару по залізничній інфраструктурі Дніпропетровщини. Також пошкоджено будівлі та рухомий склад.
Президент США Дональд Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ.
У ніч на 21 січня російський Смоленськ атакували безпілотники. Ціллю став місцевий авіаційний завод.
Президент США Дональд Трамп після інавгурації прибув до Білого дому, де поспілкувався з журналістами, зокрема відповівши на питання щодо російсько-української війни.