Що відомо про Юлію Свириденко, нову прем’єр-міністерку України

Джерело: Букви

17 липня Верховна Рада 262 голосами підтримала кандидатуру Юлії Свириденко на посаду прем’єр-міністерки України. До того, як очолити Кабмін, вона встигла попрацювати на низці посад, та навіть – у Китаї.

Юлія Свириденко народилась 25 грудня 1985 року у Чернігові. Вищу освіту здобула у Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана за спеціальність міжнародна економіка.

Після закінчення вишу у 2008 році почала працювати у приватному секторі, зокрема в компаніях, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю та інвестиціями.

Зокрема у 2011 році її призначили постійною представницею Чернігова у китайському місті Усі – єдиному українському представництві в КНР, створеному на громадських засадах.

Головним завданням Свириденко на цій посаді було залучення китайських інвестицій для Чернігівської області та прилеглих регіонів. Зокрема завдяки їй було створено підприємство ТОВ “Еко-Втор” зі 100% китайським капіталом, у результаті чого було побудовано завод з виробництва поліефірного полотна в області.

Аби вести перемовини, Свириденко вивчила китайську мову.

Згодом вона стала заступницею директор “Еко-Втор” продовжуючи займатись розвитком бізнесу з китайськими партнерами.

З 2015 року розпочалась робота Юлії Свириденко у державних органах. Спершу як радниці глави Чернігівської ОДА, а за кілька місяців і до 2018 року вона очолювала Департамент економічного розвитку у Чернігівській ОДА.

З вересня 2017 року виконувала обов’язки першої заступниці голови Чернігівської ОДА. Згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 14 березня 2018 року № 28-к призначена першою заступницею голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

З 30 липня до 28 листопада 2018 року — в. о. голови Чернігівської ОДА.

З березня по вересень 2019 року — очільниця ТОВ “Сідко Україна”, що спеціалізується на виробництві кормів для диких птахів і займається перероблюванням органічної продукції.

З 29 вересня 2019 до 22 липня 2020 року — заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

24 грудня 2019 року обрана Головою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Член делегації для участі у Тристоронній контактній групі, представниця в робочій підгрупі з соціально-економічних питань.

З 22 липня до 22 грудня 2020 року — перша заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

З 22 грудня 2020 року — заступниця голови Офісу Президента України, замінила на цій посаді Юлію Ковалів.
26 лютого 2021 року Указом Президента України виключена зі складу делегації України для участі у Тристоронній контактній групі.

У листопаді 2021 року партія “Слуга народу” висунула Свириденко на посаду першої віцепрем’єрки — Міністерки економіки України. 4 листопада 2021 року Верховна Рада України ухвалила рішення про призначення Свириденко.

З 27 червня 2025 року — заступниця голови Ради з питань підтримки підприємництва, консультативно-дорадчого органу при Президентові України.

З 17 липня 2025 року – прем’єр-міністерка України.

Варто зауважити, що Юлія Свириденко стала другою в історії незалежної України жінкою, яка очолює Кабмін. Першою була Юлія Тимошенко.

  • Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що новопризначена прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко внесла до Верховної Ради подання зі списком посадовців, яких вона планує включити до свого Уряду.

17 липня посадовицю КМДА та директора комунального ринку затримали під час отримання $25 тисяч хабаря за “дозвіл” підприємцю облаштувати безперешкодний вхід до закладу громадського харчування.

У Південній Кореї заарештували вчительку та батька учениці, які вночі проникли до школи, щоб викрасти екзаменаційні роботи.

З початку 2025 року українці ввезли з-за кордону 30,8 тис. вживаних легкових автомобілів віком до п’яти років. 

В Індії чоловік створив за допомогою штучного інтелекту аватара своєї колишньої і заробляв на контенті для дорослих з цим клоном.

Російська Федерація заявила, що не реагуватиме на скарги стосовно створення перешкод сигналам європейським супутників, котрі допомагають ЗСУ