«Щоб вильоти носіїв «Кинджалів» не паралізували країну» – Зеленський доручив знайти рішення

Джерело: Володимир Зеленський у Telegram

Сьогодні, 17 листопада, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, під час якого дав доручення запропонувати рішення, щоб вильоти ворожих носіїв “Кинджалів” не паралізували країну на години.

“Окремо доручив Міністерству оборони, Генштабу та Кабміну запропонувати рішення, щоб вильоти носіїв “Кинджалів” не паралізували країну на години”, – зазначив глава держави.

Також під час засідання учасники обговорили забезпечення сил оборони в наступному році.

Зокрема, міністр оборони Рустем Умєров доповів про потреби військових ЗСУ у техніці, ракетах, боєприпасах, обладнанні та послугах, які необхідні для подальшої деокупації України.

Також під час засідання Ставки обговорювалися: реалізація поточних контрактів; контрактування на наступний рік як із вітчизняним ОПК, так і з закордонними постачальниками; систематизація очікуваної міжнародної технічної допомоги.

Крім того, президент Зеленський заслухав доповідь міністра стратегпрому Олександра Камишіна щодо нарощування обсягів виробництва на підприємствах вітчизняного оборонно-промислового комплексу. Також він поінформував про поточний стан та перспективи української багаторічної ракетної програми, ухваленої ще у 2021 році.

“Ситуація на фронті: Лиман, Бахмут, Авдіївка, Херсонщина. Доповіді Головкома Залужного, командувачів Сирського, Тарнавського, Москальова та Содоля”, – підсумував Володимир Зеленський.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.