«Щойно агітатори зайдуть в окопи — ми програємо» — секретар РНБО про вибори в Україні

Джерело: етер “Сніданку з 1+1

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що проведення виборів під час бойових дій коштуватиме Україні програшем війни Росії. Він наголосив, що у такому випадку брати участь у виборах не зможуть військові, а забрати їх з передової не можна.

“Я можу сказати: щойно агітатори зайдуть в окопи — ми програємо. Не може агітація бути в окопах, а наші люди перебувають в окопах. А завдання держави досить просте — забезпечити голосування кожного”, — сказав секретар РНБО.

Зокрема нині за кордоном перебувають мільйони переселенців. Не кожен із них зможе взяти участь у голосуванні.

“Людям, які починають давати поради, треба розуміти, що треба жити у наших реаліях, а не в реаліях, де все добре, немає вибухів”, — зазначив Данілов.

Конституція України не забороняє проведення виборів під час дії воєнного стану, зауважував голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.