Шість країн закликали усунути небезпеку, викликану кліматичною кризою в Середземномор’ї
Джерело: Ekathimerini
Президенти Греції, Італії, Хорватії, Мальти, Португалії та Словенії виступили із закликом до термінових дій, спрямованих на усунення небезпек, що виникають через кліматичну кризу в Середземному морі.
“Час для марнування вичерпався. Більше немає місця для компромісів через політичні чи економічні причини. Обов’язково потрібно діяти. Усі країни Середземномор’я зобов’язані скоординувати зусилля та об’єднатися для зупинки та подолання наслідків кліматичної кризи”, – йдеться у спільній заяві глав держав.
Водночас лідери країн наголосили на важливості конкретної політики та підвищенні обізнаності громадськості стосовно екологічної відповідальності заради майбутніх поколінь.
Глави держав закликали Європейський Союз, країни Середземномор’я та міжнародне співтовариство зробити це актуальне питання пріоритетним у своїх політичних програмах.
- Пляжі Кіпру знаходяться під загрозою зникнення через підвищення рівня моря, спричиненого змінами клімату. Вчені з Егейського університету в Греції попереджають, що до 2100 року може зникнути 72% пляжів острова.
- Дослідження Національного океанографічного центру Саутгемптонського університету, опубліковане в журналі Nature, показує, що океани на Землі з часом стають все зеленішими, ймовірно, через кліматичні зміни. Особливо це стосується районів у низьких широтах поблизу екватора.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.