Шість років тому у Харкові повалили один з найбільших пам’ятників Леніну в Україні
Джерело: Букви
28 вересня 2014 року – рівно 6 років тому – у Харкові знесли пам’ятник Леніну висотою 20 метрів. Він простояв на майдані Свободи 50 років та вважався найбільшим пам’ятником Леніну в Україні.
Пам’ятник було знесено після патріотичного маршу у Харкові за участі бійців батальйону “Азов”, активістів “Східного корпусу”, “Громадської Варти”, харківського Євромайдану та харківських ультрас.
“6 місяців поспіль, від 23 лютого, під постаментом Леніна був штаб проросійського Антимайдану, де збиралися ватні мітинги та координувалися проросійські безлади в місті та спроба сепаратистів відділити харківський регіон від території України”, – зазначили активісти.
Близько 22:30 вони прив’язали до рук пам’ятника троси та підпиляли ноги. Далі скульптуру розхитали і повалили.
Варто зауважити, що тодішній мер Харкова Геннадій Кернес заявляв, що “переламає руки” тим, хто захоче повалити пам’ятник Леніну. У випадку ж повалення він наголошував, що відновить його.
Проте його намагання були марними, оскільки згодом було ухвалено закон про декомунізацію, після чого демонтували також бетонний постамент пам’ятника.
Пам’ятник виведено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, куди він був внесений за правління експрезидента України Віктора Януковича, у 2013 році.
- У польському Щецині демонтували ще один пам’ятник, що був присвячений Червоній армії. За минулі півтора року з ініціативи Інституту національної пам’яті у країні знесли понад 30 радянських об’єктів.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Дональд Трамп-молодший став найвпливовішим членом родини Трампів у той час, коли обраний 47-м президентом США Дональд Трамп формує найбільш суперечливий Кабінет міністрів у сучасній історії країни. Про це повідомили шість джерел, наголошуючи на тому, що саме молодший просуває відданих, але менш досвідчених кандидатів замість більш кваліфікованих претендентів на ключові посади в адміністрації.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.
США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.