Шість років тому у Харкові повалили один з найбільших пам’ятників Леніну в Україні

Джерело: Букви

28 вересня 2014 року – рівно 6 років тому – у Харкові знесли пам’ятник Леніну висотою 20 метрів. Він простояв на майдані Свободи 50 років та вважався найбільшим пам’ятником Леніну в Україні.

Пам’ятник було знесено після патріотичного маршу у Харкові за участі бійців батальйону “Азов”, активістів “Східного корпусу”, “Громадської Варти”, харківського Євромайдану та харківських ультрас.

“6 місяців поспіль, від 23 лютого, під постаментом Леніна був штаб проросійського Антимайдану, де збиралися ватні мітинги та координувалися проросійські безлади в місті та спроба сепаратистів відділити харківський регіон від території України”, – зазначили активісти.

Близько 22:30 вони прив’язали до рук пам’ятника троси та підпиляли ноги. Далі скульптуру розхитали і повалили.

Варто зауважити, що тодішній мер Харкова Геннадій Кернес заявляв, що “переламає руки” тим, хто захоче повалити пам’ятник Леніну. У випадку ж повалення він наголошував, що відновить його.

Проте його намагання були марними, оскільки згодом було ухвалено закон про декомунізацію, після чого демонтували також бетонний постамент пам’ятника.

Пам’ятник виведено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, куди він був внесений за правління експрезидента України Віктора Януковича, у 2013 році.

  • У польському Щецині демонтували ще один пам’ятник, що був присвячений Червоній армії. За минулі півтора року з ініціативи Інституту національної пам’яті у країні знесли понад 30 радянських об’єктів.

Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.

Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.

До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.

У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.

Окупаційна влада Криму та Севастополя впровадила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру.