Шістьох бойовиків РФ, які захоплювали Маріуполь та штурмували Бахмут, засудили до 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Шістьох зрадників, які воювали проти України й захоплювали Маріуполь, засудили до 15 років позбавлення волі.

Українські захисники взяли бойовиків РФ у полон під час запеклих боїв у травні та червні цього року в районах Бахмута та Авдіївки.

Встановлено, що більшість із них на початку повномасштабного вторгнення РФ увійшла до складу 1-го та 2-го армійських корпусів Південного військового округу ЗС РФ.

Однак, серед них є зрадники, які ще у 2015 році перебували у лавах терористичної організації “ДНР” та воювали проти сил АТО на сході України.

Тоді один із них вступив до складу підконтрольного Росії “9-го окремого полку морської піхоти” (більш відомого як “дев’ятка”), інший – приєднався до угруповання “Восток”.

За даними слідства, обидва зловмисники обстрілювали позиції українських військ у районі Ясинуватої та Пісків, а після 24 лютого 2022 року брали участь у захопленні Маріуполя.

Ще четверо зрадників входили до складу так званої “Народної міліції Л/ДНР” і після початку повномасштабного вторгнення РФ штурмували Бахмут та Красногорівку на Донеччині.

Інші бойовики обстрілювали з автоматичної зброї позиції ЗСУ в районі селища Білогорівка в Луганській області.

Також вони облаштовували фортифікаційні споруди та вогневі точки російських окупантів поблизу Авдіївки та Лисичанська.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 2 ст. 260 (участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

За матеріалами СБУ суд призначив зловмисникам 15 років тюремного ув’язнення.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.

Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.

Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.