Шістьох бойовиків РФ, які захоплювали Маріуполь та штурмували Бахмут, засудили до 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Шістьох зрадників, які воювали проти України й захоплювали Маріуполь, засудили до 15 років позбавлення волі.

Українські захисники взяли бойовиків РФ у полон під час запеклих боїв у травні та червні цього року в районах Бахмута та Авдіївки.

Встановлено, що більшість із них на початку повномасштабного вторгнення РФ увійшла до складу 1-го та 2-го армійських корпусів Південного військового округу ЗС РФ.

Однак, серед них є зрадники, які ще у 2015 році перебували у лавах терористичної організації “ДНР” та воювали проти сил АТО на сході України.

Тоді один із них вступив до складу підконтрольного Росії “9-го окремого полку морської піхоти” (більш відомого як “дев’ятка”), інший – приєднався до угруповання “Восток”.

За даними слідства, обидва зловмисники обстрілювали позиції українських військ у районі Ясинуватої та Пісків, а після 24 лютого 2022 року брали участь у захопленні Маріуполя.

Ще четверо зрадників входили до складу так званої “Народної міліції Л/ДНР” і після початку повномасштабного вторгнення РФ штурмували Бахмут та Красногорівку на Донеччині.

Інші бойовики обстрілювали з автоматичної зброї позиції ЗСУ в районі селища Білогорівка в Луганській області.

Також вони облаштовували фортифікаційні споруди та вогневі точки російських окупантів поблизу Авдіївки та Лисичанська.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 2 ст. 260 (участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

За матеріалами СБУ суд призначив зловмисникам 15 років тюремного ув’язнення.

Сьогодні вдень, 19 листопада, російські окупанти атакували Харків. 

Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.

Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.