Шістьох бойовиків РФ, які захоплювали Маріуполь та штурмували Бахмут, засудили до 15 років ув’язнення
Джерело: СБУ
Шістьох зрадників, які воювали проти України й захоплювали Маріуполь, засудили до 15 років позбавлення волі.
Українські захисники взяли бойовиків РФ у полон під час запеклих боїв у травні та червні цього року в районах Бахмута та Авдіївки.
Встановлено, що більшість із них на початку повномасштабного вторгнення РФ увійшла до складу 1-го та 2-го армійських корпусів Південного військового округу ЗС РФ.
Однак, серед них є зрадники, які ще у 2015 році перебували у лавах терористичної організації “ДНР” та воювали проти сил АТО на сході України.
Тоді один із них вступив до складу підконтрольного Росії “9-го окремого полку морської піхоти” (більш відомого як “дев’ятка”), інший – приєднався до угруповання “Восток”.
За даними слідства, обидва зловмисники обстрілювали позиції українських військ у районі Ясинуватої та Пісків, а після 24 лютого 2022 року брали участь у захопленні Маріуполя.
Ще четверо зрадників входили до складу так званої “Народної міліції Л/ДНР” і після початку повномасштабного вторгнення РФ штурмували Бахмут та Красногорівку на Донеччині.
Інші бойовики обстрілювали з автоматичної зброї позиції ЗСУ в районі селища Білогорівка в Луганській області.
Також вони облаштовували фортифікаційні споруди та вогневі точки російських окупантів поблизу Авдіївки та Лисичанська.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 2 ст. 260 (участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
За матеріалами СБУ суд призначив зловмисникам 15 років тюремного ув’язнення.
- За матеріалами Служби безпеки тюремні строки отримали ще 5 бойовиків РФ, які воювали проти України під Маріуполем та Бахмутом.
- Інформаторку РФ, яка коригувала повітряні атаки росіян на Харків, засудили до 11 років позбавлення волі.
- За результатами судового розгляду прокурором Чернігівської районної прокуратури військовослужбовця РФ визнали винним у порушенні законів та звичаїв війни та засудили до 12 років позбавлення волі.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.