Шістьох бойовиків, які штурмували позиції ЗСУ, засудили до 12 та 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Шістьох зрадників, які вступили до окупаційних військ РФ та штурмували позиції ЗСУ під Авдіївкою та Бахмутом, засудили до 12 та 15 років позбавлення волі.

Серед них – колишні в’язні-кримінальники та бойовики зі штурмових підрозділів Міноборони Росії під назвою “Шторм Z”.

Зловмисники потрапили у полон українських захисників під час запеклих боїв у районах Авдіївки та Бахмута.

Двом із затриманих суд призначив 12 років тюрми, а чотирьом – 15 років ув’язнення.

Слідчі встановили, що на початку повномасштабного вторгнення РФ зловмисники приєднались до підрозділів Південного військового округу Збройних сил Росії.

Один із засуджених – мешканець Макіївки, який вступив до 113-го стрілецького полку мобілізаційного резерву країни-агресорки. В його складі займався облаштуванням блокпостів та інших фортифікаційних споруд у Новій Каховці на Херсонщині.

Згодом його призначили на посаду командира відділення та перекинули на східний фронт для стримування контрнаступальних операцій ЗСУ.

Ще двох бойовиків зарахували на посади стрільців до батальйону “Шторм Z”. У складі цього підрозділу вони брали участь в боях на Запорізькому напрямку, а потім – на Донеччині.

Четвертий зловмисник написав “заяву на помилування” з окупаційної “Торецької виправної колонії ДНР” і одразу записався до ворожого підрозділу “Восток”.

Інший бойовик мобілізувався до лав окупантів, де отримав посаду помічника гранатометника. Після проходження курсу підготовки його відправили на бойові позиції в район селища Піски під Авдіївкою.

Ще один зрадник підписав контракт з Міноборони Росії та вступив до лав 114-ї окремої мотострілецької бригади ЗС РФ, залученої до штурму позицій українських військ у Покровському районі Донеччини.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними за такими статтями Кримінального кодексу України: чч. 1 та 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях); ч. 2 ст. 260 (участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях).

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.