Шмигаль оприлюднив результати подальшого перебігу реформи МСЕК

Джерело: пресслужба Кабміну

25 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що наразі уряд продовжує реформу МСЕК, тоді як  усі залучені міністерства та відомства злагоджено співпрацюють і реалізують поставлені завдання.

Реформуємо застарілу бюрократичну неефективну систему. Наші цілі: відновити здоров’я людини, дати людині можливість працювати, утримувати себе і свою родину та надати соціальну допомогу тим, кому вона дійсно потрібна, — наголосив Шмигаль.

Так, згідно з заявою глави уряду, на сьогодні 1440 експертних команд проводять оцінювання повсякденного функціонування людини, і вже прийнято рішення щодо 90 тисяч осіб.

30 грудня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон №12178 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.

З 1 січня замість МСЕК вже працюють експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях. Так, аби виключити корупцію, комісії вибірково отримуватимуть пацієнта на розгляд, але ні сам пацієнт, ні комісія не знатимуть, які саме лікарі займатимуться розглядом справи.

Додамо, 19 грудня 2024 року народні депутати у Верховній Раді прийняли в цілому законопроєкт щодо ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Рішення підтримали 259 парламентаріїв.

Замість МСЕК впроваджується створення експертних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях. Зміни почали діяти з 1 січня. Раніше президент України Володимир Зеленський підписував указ, який стосувався ліквідації МСЕК з 31 грудня 2024 року.

Довідка. 4 жовтня 2024 року працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Син посадовиці займає керівну посаду в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Як стало відомо згодом, фігурантку звуть Тетяна Крупа. У посадовців вдома працівники ДБР виявили майже 5,2 млн доларів, 300 тисяч євро, понад 5 млн гривень, а також брендові прикраси. Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 9 грудня ухвалила рішення залишити під вартою головну лікарку Хмельницької обласної медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Викриття Тетяни Крупи спричинило суспільний резонанс та хвилю обшуків у працівників МСЕК і встановлення осіб тих, кому надавали фейкові інвалідності. Серед таких були очільниця Миколаївської МСЕК правоохоронці, в якої виявили понад 450 тисяч доларів  готівкою, а у листопаді на хабарі погоріла посадовиця Центральної МСЕК.

Також стало відомо, що 61 прокурор Хмельниччини (80% від загальної кількості) на чолі з обласним прокурором Олійником, що оформили інвалідність тощо. За деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.

Главу Хмельницької прокуратури Олексія Олійника звільнили з посади через скандал, але він обійняв нову посаду. Чоловіка призначили прокурором відділу обласної прокуратури до березня 2026 року.

Крім того, журналісти викривали, що низка обласних прокурорів та посадовців Пенсійного фонду України отримують значні суми пенсійних виплат, пов’язаних з інвалідністю. Серед них керівники обласних прокуратур і деякі працівники Пенсійного фонду, які працюють в різних областях України.

На Волині правоохоронці проводили понад 20 обшуків у межах розслідування схеми ухиляння від мобілізації. Обшуки відбулися в лікарнях, медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК), військово-лікарських комісіях (ВЛК), а також у районних та міських територіальних центрах комплектування (ТЦК).

Ці випадки змусили центральну владу країни зібрати засідання РНБО, де ухвалили рішення про ліквідацію МСЕК. Також на тлі скандалу з МСЕК подав у відставку генеральний прокурор України Андрій Костін. Президент Володимир Зеленський наприкінці жовтня підписав указ про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.

Але у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.

У Запоріжжі собака на ім’я Космос, поранений під час російського авіаудару, втратив свою господарку та частково зір. Чотирилапий отримав поранення очей, проте ветеринари сподіваються, що є шанс на відновлення.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас заявила, що США досі не використовували всі наявні інструменти для тиску на Росію

Президент РФ Володимир Путін запропонував США заморозити лінію фронту в Україні.

22 квітня президент Володимир Зеленський на пресбрифінгу щодо дипломатичної роботи цього тижня повідомив, що Україна відкрита до перемовин із Росією у будь-якому форматі, проте, лише після повного припинення вогню.

Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат розповів, що у небі над Україною вже другу добу фіксують Ан-26 військово-транспортної авіації, котрий виконує певне завдання.