Шмигаль про вирішення демографічної кризи: «у кожній сім’ї має бути не менше трьох дітей»
Джерело: Денис Шмигаль в етері телемарафону
На думку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, нині у кожній українській сім’ї має бути не менше трьох дітей, оскільки через повномасштабне вторгнення РФ наразі демографічна ситуація в Україні складна.
На жаль, люди гинуть через повномасштабну війну. Ми втратили і тих людей, які покинули Україну з дітьми. Понад мільйон українських дітей перебуває за кордоном. Задача – повернути ці сім’ї, повернути цих дітей, а також мотивувати українців народжувати якомога більше діточок, для того, щоби Україна процвітала у своєму мирному майбутньому після нашої перемоги, – пояснив своє бачення Шмигаль.
На переконання глави уряду, розв’язати демографічну кризу можна. Зокрема для цього у кожній українській родині має бути щонайменше троє дітей.
Загалом в кожній українській сім’ї має бути не менше трьох дітей для того, щоб Україна мала прекрасні майбутні перспективи, – зазначив він.
Водночас кошти для збільшення виплат за народження дитини планують залучати з-за кордону, оскільки кожна українська гривня нині “спрямовується на фінансування Сил оборони України”.
Раніше директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова заявила, що Україні вдасться повернути не більше, ніж половину громадян, які виїхали внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Понад 6 мільйонів українців стали вимушеними мігрантами через війну, що призвело до скорочення робочої сили на 22%.
- Європейський Союз офіційно продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.
- В Офісі міністра у справах парламенту Ани Катаріни Мендеш повідомили, що “дуже скоро” схвалять продовження тимчасового захисту, наданого українським біженцям, ще на шість місяців.
- Уряд Латвії планує збільшити фінансування органів місцевого самоврядування приблизно на 10 мільйонів євро, щоб вони підтримали українців.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.